Verdi’nin Il Trovatore Operası 22 Şubat’ta Sahnede!

Zorlu PSM ünlü opera ve balelerin yer aldığı Royal Opera House’un yeni gösterimlerine, kıskançlık, aşk ve intikam üçgeninde geçen Il Trovatore ile devam ediliyor. 22 Şubat’ta Giuseppe Verdi’nin 3 dünyanın en çok sahnelenen 20’inci opera eseri Il Travatore, Prof. Dr. Yekta Kara’nın ön sunumu eşliğinde, Zorlu PSM’de olacak.

Artfulliving’de yer alan habere göre, 19. yüzyıl İtalyan operasının en başarılı isimlerinden Giuseppe Verdi’nin eseri Il Trovatore, Antonio García Gutiérrez’in El Trovador ismindeki tiyatro oyunundan uyarlandı. Leone Emanuele Bardare ve Salvatore Cammaran’ın yazdığı dört perdelik opera eseri, ilk kez 19 Ocak 1853 tarihinde Roma’daki Teatro Apollo’da sahnelendi. Kont Di Luna’nın çarpıcı öyküsünü anlatan yapımın 22 Şubat’ta gerçekleşecek gösteriminin biletleri biletix ve Zorlu PSM gişelerinden temin edilebilir.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Karikatür Dünyasına Küçük Bir Adım

Anlamı şudur diye açıklamaya gerek duymadığım kadar aşinayız aslında duruma.  Hadi başlayalım, konumuz karikatür. Elbette açıklamayacağım karikatürün anlamını ancak tarihine...

Kapat