Virginia Woolf’un Aşk Hikayesini Anlatan Filmde Eva Green Rol Alacak!

Dünyaca ünlü İngiliz yazar Virginia Woolf’un aşk hikayesini anlatan ‘Vita and Virginia’ adlı filmde Woolf’u Fransız oyuncu Eva Green canlandıracak.

Yazar Virginia Woolf’un 1927-1928 yılları arasında şair Vita Sackville-West’le yaşadığı aşkı konu edinen film ‘Vita and Virginia’ filminin yönetmenliğini Chanya Button üstlenecek. Eva Green’in Woolf’u canlandıracağı filmde, Vita Sackwille-West’i ise Gemma Arterton canlandıracak.

Yönetmen Button, Woolf’un aşk hayatına ve sevgilisiyle yaptığı edebi paylaşımlara ışık tutacak filmi hakkında şu açıklamalarda bulundu: ”Geçmişin kadınları hep baskı, edep ve aile yaşamıyla ilişkilendirilir ama bu film, cesur iki kadının bu kurumları nasıl ağır bedellerle alaşağı ettiğini gösterecek. Woolf’un ‘Orlando’yu yazdığı 1927-28 yıllarına odaklanırken, hem bir aşk hikayesi hem de yaratıcılığın keşfini anlatacak.”

Merakla beklenen filmin vizyona giriş tarihi ise henüz bilinmiyor.

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Man Booker Ödüllü Kitap ‘Vejetaryen’ Türkçede!

Koreli yazar Han Kang'ın kaleme aldığı, 2016 Uluslararası Man Booker Ödülü’ne sahip olan Vejetaryen, April Yayıncılık etiketiyle Ocak 2017’de raflardaki yerini alacak. Artfulliving'de...

Kapat