Women’s Prize’da Türk Yazar! | Elif Batuman

Kadın yazarlar tarafından kaleme alınan İngilizce kurgu metinlere verilen Women’s Prize’ın kısa listesi açıklandı.

16 kitaplık uzun listede yer alan Arundhati Roy, Nicola Barker, Fiona Mozley, Gail Honeyman, Jennifer Egan’ın aralarında olduğu yazarlar kısa listeye giremedi. Türkiye asıllı Amerikalı yazar Elif Batuman’ın Pulitzer Roman Ödülü’nün de finaline kalan romanı ‘The Idiot’ ise kısa listede kendine yer buldu. Batuman’ın romanı ‘The Idiot’, 90’larda üniversite okumak için Amerika’ya gelen Selin’in edebiyat ve hayat arasında bir denge tutturmaya çalışmasını anlatıyor.
Farklı alanlardan gelen beş kadın yazar Sarah Sands, Catherine Mayer, Anita Anand, Imogen Stubbs ve Katy Brand’den oluşan jürinin bu yıl yeni seslere yer açması dikkat çekti. Ödülün favorilerinden biri olarak gösterilen Pakistan asıllı Britanyalı yazar Kamila Shamsie ‘Home Fire’ adlı romanında Sofokles’in Antigone’sine modern bir yorum getiriyor.Daha önce Zadie Smith, Lionel Shriver ve Andrea Levy gibi isimlerin kazandığı ödülün sahibi 6 Haziran’da belli olacak.
Kaynak : MilliyetSanat
Soykan Kömürcü

Founder @sanatkaravani

Mutlaka Bakınız  'Suspiria' Film Müzikleri 'Thom Yorke' Tarafından Bestelenecek!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ABD’de Düzenlenen ‘Işık Festivali’nden Renkli Görüntüler!

ABD'nin Chicago kendtinde devam eden 'Işık Festivali'nin geçit töreni renkli görüntülere sahne oldu. Chicago'nun önemli moda ve alışveriş caddesi sayılan  Michigan...

Kapat