Yalnız Kalmış Bir Çorabın Hikayesi: ‘Naif Bey’ ve Yaveri Gökhan Sahnede

Oyuncu Gökhan Yılmazer’in yaratıcılığıyla ortaya çıkardığı ‘Naif Bey’ kukla gösterisi yeniden İstanbul’da.

Gökhan Yılmazer, hazırladığı gösteride yalnız kalmış, yalnız bırakılmış, toplumun ona yakıştırdığı role karşı gelen bir çorabın hikayesini anlatır. Daha doğrusu Gökhan’ın tatlı – sert öğretmeni ‘Naif Bey’ kendi sözcüklerini kendi söylemeyi, kendi hikayesini kendi anlatmayı tercih eder ve söze başlar. Peki ‘Naif Bey ve Yaveri Gökhan’ nasıl tanışmıştır?

Naif Bey, bir dönem kuklalık yaptıktan sonra emekliye ayrılmış, kendi köşesinde sakince yaşayan aksi bir kukladır. Günün birinde komedyen olmak isteyen Gökhan ile yolları kesişir. Gökhan’ın hevesine ve samimiyetine karşılık onu öğrencisi olarak kabul eder. Fakat ona bir görev verir. Her gösteriden önce kendi başına sahneye çıkacak ve beş dakikalık bir performans yapacaktır. Bu, Gökhan’ın kendini geliştirmesi için çok mühimdir. Beraber sahneye çıkmaya başlarlar ve seyirci onları çok sever.

‘Naif Bey ve Yaveri Gökhan’ 14 Mart’ta Asmalı Sahne’de seyirciyle buluşacak.

‘Naif Bey’in hipnoz deneyimi:

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘The Handmaid’s Tale’ (Damızlık Kızın Öyküsü) Filminin Fragmanı Yayınlandı!

Margaret Atwood'un 1985 yılında basılan kitabı 'The Handmaid's Tale'dan aynı adla sinemaya uyarlanan filmin fragmanı yayınlandı. 'Damızlık Kızın Öyküsü' adıyla...

Kapat