Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın Hayatını Anlatan Belgesel ‘Blue’ 21 Nisan’da Vizyonda!

Türkiye’nin gördüğü en iyi müzisyenlerden Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hayatını konu alan belgesel ‘Blue’, 21 Nisan’da vizyona girecek.

Bir döneme damgasını vuran Blue Blues Band grubuyla unutulmaz müzisyen Yavuz Çetin’in Kerim Çaplı’yla hikayelerinin birleşimini anlatan, yapımcılığını Suzan Güverte’nin üstlendiği belgesel prömiyerini ise 36. İstanbul Film Festivali’nde yapacak. Festivalin ardından 21 Nisan’da vizyondaki yerini alacak.

Belgeselde iki dahi müzisyeni bir araya getiren Blu Blues Band grubunun hikayesini ve Yavuz Çetin’e Kerim Çaplı’ya dair derin bilgiler içeriyor. Ayrıca belgeselde; Teoman, Erkan Oğur, Göksel, Taner Öngür, Aylin Aslım, Batuhan Mutlugil, Tanju Eksek, Melis Danışmend, Gür Akad gibi çok sayıda sanatçının Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı ile ilgili anılarına ve fikirlerine yer veriliyor.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İdeal Bedenin İrite Edilmesi Sandberg

 Sürreal resimleriyle tanınan Erik Thor Sandberg, ideal bedeni sorgulayan çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Amerikalı çağdaş ressam, geleneksel teknikleri kullanarak deforme...

Kapat