Yedigöller Milli Parkı

Ağaçların gölgesinde balıkların dans ettiği yer, yedi gölden oluşan bir mili park Yedigöller. Ağaçların dile geldiği bu eşsiz yerde, bahar döneminde ağaçlar, her damla suya, güneşin ısıttığı her ana şükredercesine gülümsemeye başlar. Bu gülümseme kahverenginin yeşile dönmesine bırakır kendini.

Yedigoller-milli-park-1

Her mevsimde ayrı bir keyif veren bu yer Bolu ili sınırları içinde yer almakta. Kayın ağaçlarının büyük yer kapladığı bu milli parkta meşe, gürgen, kızılağaç, köknar, karaağaç, porsuk, ıhlamur ve çam çeşitlerini de görmek de mümkün.

Yedigoller-milli-park-3

Yedigoller-milli-park-4

Birçok hayvana da ev sahipliği yapıyor bu doğa harikası yer. Anıt ağaçları görmeye giderken geyik, karaca görebilir, nehirde su içen tilkiye rastlayabilir, ağaç kovuklarına yuva yapan sincapları izleyebilirsiniz. Bir diğer önemli özellik ise Türkiye’de ilk kültür alabalık üretme tesisin burada kurulmuş olması.

Yedigoller-milli-park-5

Yedigoller-milli-park-6

Sonbaharda sarının her tonunu görebileceğiniz, kış ayılarında buz tutan göller üzerine düşen ağaç yansımalarını seyredebileceğiniz, doğa yürüyüşleri yapılabileceğiniz, fotoğraf safariye çıkabileceğiniz, mantar toplayabileceğiniz bir milli park Yedigöller.

Yedigoller-milli-park-7

Yedigoller-milli-park-8

Göllerin ve ağaçların güzelliğini doya doya seyretmek için güneşin doğduğunu, battığını ve gece göllere düşen yıldızları seyretmeniz buraya hayran kalmanızı sağlayacaktır. Sırt çantanızda bulunan çadırı kamp alanlarına kurmanız bunları görmek için yeterli olacaktır.

Yedigoller-milli-park-9

Yedigoller-milli-park-10,Yedigoller-milli-park-11

Yedigoller-milli-park-12

Yedigoller-milli-park-13

Yedigoller-milli-park-14

Yedigoller-milli-park-15

Uğur Demirbilek

Muğla Üniversitesi Dış Ticaret Programından mezun oldum. Gaziantep Üniversitesi Ekonomi Bölümünü son sınıfta bıraktım şuan Gümrük Memuru olarak (Antalyada) çalışmaktayım. Karikatür çizen, amatör fotoğrafla uğraşan bir gezginim.

Mutlaka Bakınız  20.Yüzyıl Modernizminin En Önemli Yapıtaşı: PLAKATSTİL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
The Sopranos Dizisi Film Oluyor

Yapımcılığını David Chase'in üstlendiği Amerikan dizisi The Sopranos sinemaya uyarlanıyor. 1999-2007 yılları arasında HBO'da yayınlanan 6 sezonluk dizi The Sopranos,...

Kapat