Yedigöller Milli Parkı

Yedigoller-milli-park-kapak

Ağaçların gölgesinde balıkların dans ettiği yer, yedi gölden oluşan bir mili park Yedigöller. Ağaçların dile geldiği bu eşsiz yerde, bahar döneminde ağaçlar, her damla suya, güneşin ısıttığı her ana şükredercesine gülümsemeye başlar. Bu gülümseme kahverenginin yeşile dönmesine bırakır kendini.

Yedigoller-milli-park-1

Her mevsimde ayrı bir keyif veren bu yer Bolu ili sınırları içinde yer almakta. Kayın ağaçlarının büyük yer kapladığı bu milli parkta meşe, gürgen, kızılağaç, köknar, karaağaç, porsuk, ıhlamur ve çam çeşitlerini de görmek de mümkün.

Yedigoller-milli-park-3

Yedigoller-milli-park-4

Birçok hayvana da ev sahipliği yapıyor bu doğa harikası yer. Anıt ağaçları görmeye giderken geyik, karaca görebilir, nehirde su içen tilkiye rastlayabilir, ağaç kovuklarına yuva yapan sincapları izleyebilirsiniz. Bir diğer önemli özellik ise Türkiye’de ilk kültür alabalık üretme tesisin burada kurulmuş olması.

Yedigoller-milli-park-5

Yedigoller-milli-park-6

Sonbaharda sarının her tonunu görebileceğiniz, kış ayılarında buz tutan göller üzerine düşen ağaç yansımalarını seyredebileceğiniz, doğa yürüyüşleri yapılabileceğiniz, fotoğraf safariye çıkabileceğiniz, mantar toplayabileceğiniz bir milli park Yedigöller.

Yedigoller-milli-park-7

Yedigoller-milli-park-8

Göllerin ve ağaçların güzelliğini doya doya seyretmek için güneşin doğduğunu, battığını ve gece göllere düşen yıldızları seyretmeniz buraya hayran kalmanızı sağlayacaktır. Sırt çantanızda bulunan çadırı kamp alanlarına kurmanız bunları görmek için yeterli olacaktır.

Yedigoller-milli-park-9

Yedigoller-milli-park-10,Yedigoller-milli-park-11

Yedigoller-milli-park-12

Yedigoller-milli-park-13

Yedigoller-milli-park-14

Yedigoller-milli-park-15

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
colun-gelininden-harabeye-Palmira-Antik-sehri-kapak-gorseli
Çölün Gelini’nden Harabeye: Palmira Antik Şehri

Savaş; korku ve sefaletten başka bir şey veremez. Yakar, yıkar, öldürür, yok eder.” Nazım Hikmet Bugünkü Suriye, Filistin, Lübnan, Mısır...

Kapat