Now Reading
Yer Çekimine Meydan Okumak / Rob Woodcox

Yer Çekimine Meydan Okumak / Rob Woodcox

+6
View Gallery

Güzel sanatlar ve moda fotoğrafçısı Rob Woodcox, dansçı modelleriyle birlikte yer çekimine meydan okuyan fotoğraflara imza atıyor. İnsan bedeninin çarpıcı görüntülerini fotoğraflayan Woodcox çalışmalarıyla, siyah-beyaz ten rengi fark etmeksizin birlikte olduğumuzda yakalanan uyumu da gözler önüne seriyor. 21. yüzyıl dünyasında ırkçılık hala destek bulurken, Woodcox gibilerin çalışmaları umut verici oluyor. Küçük siyahi bir kız çocuğunun kendine bakıp “çok çirkinim” demesine neden olan bu dehşet verici dünya düzeninde, aslında farklılıklarımızın bir bütünün tamamlayıcı parçaları olduğunu anımsıyoruz.

Sanatçının çalışmalarında özellikle, havada asılı iken hem dışbükey hem de içbükey pozisyonlarda ve bir çeşit Tetris tarzı konfigürasyonda yer alan bedenler görülüyor. Woodcox fotoğraflarında; queer (heteroseksüel olmayan) kimliği, beden tarafsızlığı, ırksal çeşitlilik ve çevre adaleti etrafında, bilinçleri uyandıran bir atmosfer sağlıyor. Ek olarak, insanların iletişimine dair umudunu ve toplumlardaki olumsuz yapıların üstesinden gelme arzusunu, kendi bakış açısıyla aktarıyor.

See Also

Woodcox fotoğraf çekmek dışında, deneyimlerini aktarmak için, dünya öğretim atölyelerini gezmiş ve sponsorlu içerikler oluşturmuş. Dünya çapında 6 kıtada, 15 ülkede ve 34 şehirde binlerce öğrenciye ders vermiş. Ayrıca 2020’de “Bodies of Light” adlı ilk fotoğraf sanatı kitabını da yayınlanmış.

Sanatçının bazı çalışmaları:

What's Your Reaction?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top