Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Tereddüt’ Filmi 4 Ödül Daha Kazandı!

Yönetmenliğini Yeşim Ustaoğlu’nun üstlendiği ‘Tereddüt’ filmi bu yıl 17’nci kez düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali’nde 4 ödüle birden layık görüldü.

2 Aralık’ta sona eren 17. Frankfurt Türk Film Festivali’nin öne çıkan filmi ‘Tereddüt’ oldu. Yeşim Ustaoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği, Ecem Uzun ve Funda Eryiğit’in başrollerini paylaştığı film, festivalde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere toplamda 4 ödüle layık görüldü.

Filmin başrol oyuncularından Ecem Uzun’un da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldüğü festivalde yönetmen Yeşim Ustaoğlu En İyi Film Ödülü’nü alırken “Bu ödülü yaşam hakkı elinden alınan çocuklara ve özelliklere kadınlara adıyorum.” ifadesinde bulundu.

Daha önce de çok sayıda festivalden önemli ödüller kazanan ‘Tereddüt’ filminde; hayatları aynı ama bambaşka iki genç kadının, Şehnaz ve Elmas’ın yollarının soğuk ve fırtınalı bir gecenin sabahında kesişmesi ve sonrasında gelişen hikayeleri anlatılıyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  Usta Yönetmen Hayao Miyazaki'nin Hazırladığı Müzik Videosu Gösterime Girecek!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali İzleyiciyle Buluşuyor!

Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali, 9-11 Haziran'da Antalya'da gerçekleştirilecek ve 36 çok kısa film yarışacak. Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali,...

Kapat