Yetişkinler için Boyama Kitabı

Boyama kitapları sadece çocuklar için üretilir değil mi? İşte bu sorunun cevabı artık: “Hayır”

Ne zaman elimize bir kalem ve kağıt alsak bir şeyler çiziyoruz ve boyuyoruz. En azından ben hep öyle yapıyorum. Bizim gibileri sevindiren İngiliz sanatçı Johanna Basford, yetişkinler için boyama kitabı yaptı ve bu kitap 1 milyonun üzerinde satıldı.

Yetişkinlere hitap eden bu boyama kitaplarında masal kahramanları ve onların yaşadığı ormanlar resmedilmiş. Johanna’nın söylediğine göre ona ilham kaynağı olan şey çocukken ziyaret ettiği, dedesinin İskoçya’nın Arran Adası’nda bulunan evi.

Ayrıca bu kitaptaki her çizim, Johanna’nın kendi el çizimleri. Bilgisayar programlarıyla üretilen çizimleri ruhsuz bulduğu için kitaplarındaki her şey, onun kendine özgü masalsı anlatımıyla ve özenle çizilmiş.

Ne yaparsak yapalım, işin içine yaratıcılık ve severek yapma girince işte sonu böyle şahane oluyor.

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-2

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-3 yetiskinler-icin-boyama-kitabi-4

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-5

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-6

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-7

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-8

yetiskinler-icin-boyama-kitabi-9

 

Sipariş vermek için: http://www.amazon.com/Johanna-Basford/e/B00J1YSPE4/?_encoding=UTF8&camp=1789&creative=390957&linkCode=ur2&tag=bplin-20&linkId=IXWHS32DGIKEKBGB 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Binaların Konuştuğu Yer : İskoçya / Edinburgh

Kendinizi Ortaçağ havasında hissedebileceğiniz, muhteşem binaları ve güzellikleriyle hayran kalacağınız yerlerden birisidir Edinburgh.Eski şehir ve yeni şehir diye ikiye ayrılan...

Kapat