‘Yoldan Çıkan Oyun’ Yeni Sezonda Sahnede!

Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields tarafından kaleme alınan The Play That Goes Wrong adlı oyundan Türkçeye uyarlanan ‘Yoldan Çıkan Oyun’ yeni sezonda da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını Ergen’in, yönetmenliğini Lerzan Pamir’in üstlendiği ‘Yoldan Çıkan Oyun’, yeni sezonda yenilenen kadrosuyla sahnedeki yerini alıyor. Oyunda; Sarp Apak, Öner Erkan, Defne Koldaş, Pelin Ermiş, Haki Biçici, Baran Güler, Kubilay Çamlıdağ ve Gökçen Gökçebağ rol alıyor.


İngiltere’nin ünlü West End sahnesinin son dönemlerdeki en başarılı oyunlarından biri olan Yoldan Çıkan Oyun (The Play That Goes Wrong), galasını 2014 yılında West End Duchess Theater’da yaptı. Laurunce Olivier Ödülleri’nden En İyi Komedi ödülüyle dönen, whatsonstage.com’un 2014 yılında En İyi Yeni Komedi seçtiği Yoldan Çıkan Oyun, Türkiye’de başarılı oyuncu kadrosuyla yeni sezonda da yer almaya hazırlanıyor.

Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro grubunun, 1920’lerde yaşanmış bir cinayet hikayesini sahnelemek istemesiyle başlayan olay örgüsü, oyunun karakterlerinin başına gelecek sonsuz tersliklerle izleyiciyi güldürmeyi başarıyor.

‘Yoldan Çıkan Oyun’ 29 Eylül’de Zorlu PSM’de izleyiciyle buluşacak.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Usandım Taş Basması Günler Yaşamaktan’ Uğurlar Olsun Ahmet Oktay!

Kötülüklerin büsbütün egemen olduğu Namussuz bir çağ bu biliyorsun! Cemal Süreya İyiye dair ne varsa yitiyoruz şu dünyada. Kendimize sığınak...

Kapat