Yönetmen Abdellatif Kechiche ‘Altın Palmiye Ödülü’nü Satışa Çıkarıyor!

2013 yılında Cannes Film Festivali’nde Mavi En Sıcak Renktir filmiyle Altın Palmiye kazanan yönetmen Abdellatif Kechiche, yeni filmi ‘Mektoub, My Love’ın çekimlerini devam ettirebilmek için ödülünü açık artırmaya çıkarıyor.

Lea Seydoux ve Adele Exarchopoulos’un başrollerinde yer aldığı Mavi En Sıcak Renktir filmiyle Altın Palmiye kazanan Abdellatif Kechiche, yeni filminin prodüksiyonunun parasızlık nedeniyle durma noktasına gelmesiyle ödülünü satmaya karar verdi.

Kechiche, Hollywood Reportar’a konu hakkında yazılı açıklamada bulundu ve basın sözcüsü açıklama hakkında şu ifadelerde bulundu: ”Halen prodüksiyon aşamasında olan filmin daha fazla gecikmemesi adına, yapımcı ve dağıtımcı şirket Quat’Sous yönetmen Kechiche’e ait bazı eşyaları açık artırma yöntemiyle satışa çıkarıyor. Satışa çıkarılan parçalar arasında Altın Palmiye ödülü ve “Mavi En Sıcak Renktir” filminde çok önemli bir yeri olan yağlı tablo da var.”

Mavi En Sıcak Renktir

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Kadın Dayanışması Filmleri 8 Mart Haftasında İzleyiciyle Buluşuyor!

Kadıköy Belediyesi, kadın dayanışmasını konu alan filmleri 8 Mart haftasında izleyiciyle buluşturuyor. Ücretsiz izlenebilecek film seçkisinde; kadınların oy hakkı mücadelesini...

Kapat