Yönetmen Abdellatif Kechiche ‘Altın Palmiye Ödülü’nü Satışa Çıkarıyor!

2013 yılında Cannes Film Festivali’nde Mavi En Sıcak Renktir filmiyle Altın Palmiye kazanan yönetmen Abdellatif Kechiche, yeni filmi ‘Mektoub, My Love’ın çekimlerini devam ettirebilmek için ödülünü açık artırmaya çıkarıyor.

Lea Seydoux ve Adele Exarchopoulos’un başrollerinde yer aldığı Mavi En Sıcak Renktir filmiyle Altın Palmiye kazanan Abdellatif Kechiche, yeni filminin prodüksiyonunun parasızlık nedeniyle durma noktasına gelmesiyle ödülünü satmaya karar verdi.

Kechiche, Hollywood Reportar’a konu hakkında yazılı açıklamada bulundu ve basın sözcüsü açıklama hakkında şu ifadelerde bulundu: ”Halen prodüksiyon aşamasında olan filmin daha fazla gecikmemesi adına, yapımcı ve dağıtımcı şirket Quat’Sous yönetmen Kechiche’e ait bazı eşyaları açık artırma yöntemiyle satışa çıkarıyor. Satışa çıkarılan parçalar arasında Altın Palmiye ödülü ve “Mavi En Sıcak Renktir” filminde çok önemli bir yeri olan yağlı tablo da var.”

Mavi En Sıcak Renktir

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tuna Kiremitçi Yeni Kitabını Yayımladı!

Tuna Kiremitçi’nin Bir Uyumsuz Bulut adlı kitabı KaraKarga Yayınları etiketiyle yayımlandı. Kiremitçi, bugüne kadar kadar yazdığı şiir ve şarkı sözlerinden...

Kapat