Yönetmen Kutluğ Ataman, Filmlerin Sansürsüz Halini İzleyiciyle Buluşturuyor!

Başarılı yönetmen Kutluğ Ataman, ‘WitchTv’ adlı Youtube kanalıyla RTÜK tarafından sansürlenen filmlerin orijinal hallerini izleyiciyle buluşturuyor.

28 Mayıs’ta Youtube üzerinden yayın hayatına başlayan, ücretsiz ve sansürsüz Kanal ‘WitchTv’, korsan yayınlara da engel olma amacı taşıyor. Kutluğ Ataman’a ait dört film ve  Metin Çavuş imzalı, Ataman’ın hareketli resim sanatları alanında yarattığı eserlerini ve sanat teorisini anlattığı Kutluğ Ataman adlı belgesel ‘WitchTv’ üzerinden izlenebiliyor.

Orijinalleri yalnızca MoMA, Tate gibi dünyanın önde gelen müzelerinde bulunan ‘Stefan’ın Odası’ ve ‘Ruhuma Asla’ adlı çoklu kanal video enstalasyonlarının tek kanal versiyonları da yine Ataman’ın açtığı Youtube kanalından izlenebiliyor.

‘Çoğu kamunun vergilerinden oluşan desteklerle yapılan filmleri, şimdi kamuya ücretsiz olarak geri verme zamanı!’ düşüncesiyle yola çıkan Ataman, çözünürlük kalitelerini daha da arttırarak gelişen teknolojiye ayak uyduracaklarının sözünü veriyor.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2017 Oscar Adayları Açıklandı!

Bu yıl 89'uncusu düzenlenecek olan Oscar Ödülleri'nin adayları açıklandı. 26 Şubat'ta Hollywood'daki Dolby Theatre'da düzenlenecek geceyle sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri'nin...

Kapat