Yönetmen Richard Kelly, ‘Donnie Darko’nun Devam Filmini Çekmek İstediğini Açıkladı!

Yönetmen- senarist Richard Kelly, ‘Donnie Darko’ filminin devamını çekmek istediğini açıkladı.

Kült filmler arasındaki yerini alan 2001 yapımı ‘Donnie Darko’nun devam filmini çekme konusunda yönetmen Richard Kelly şu açıklamada bulundu: ”Bana inanın Donnie Darko evreninde ilk filmden çok daha fazlası var. Devam filmi çok pahalıya patlayabilir ancak yapımcılar bu fikre sıcak bakarsa muazzam bir devam filmi ortaya çıkarabilirim.”

2000’li yıllara damgasını vuran filmin oyuncu kadrosunda; Jake Gyllenhaal, Jena Malone, James Duval, Maggie Gyllenhaal, Mary McDonnell, Holmes Osborne, Katharine Ross ve Drew Barrymore gibi isimler yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle:

”80’lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir.”

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Selda Bağcan, Athena Ortaklığıyla Geliyor!

Dünya çapında üne sahip Türk Halk Müziği sanatçısı Selda Bağcan yeni albümünün müjdesini verdi. Athena grubundan Hakan ve Gökhan'la bir...

Kapat