Yönetmen Tolga Karaçelik’in Yeni Filmi ‘Sundance Film Festivali’ne Seçildi!

Yönetmen Tolga Karaçelik’in ‘Kelebekler’ filmi Amerikan bağımsız sinemasının en önemli festivali ‘Sundance Film Festivali’nde yarışacak filmlerden biri oldu.

‘Sarmaşık’ filmiyle ses getiren yönetmen Tolga Karaçelik, yeni filmi ‘Kelebekler’ ile ikinci kez ‘Sundance Film Festivali’nde yer alacak. Dünyanın en önemli beş festivalinden biri olan ‘Sundance Film Festivali’ bu yıl 32’nci kez düzenlenecek.


Birbirini çok az tanıyan üç kardeşin, yıllardır haber almadıkları babalarının aramasıyla bir araya gelmelerini konu alan ‘Kelebekler’ filmiyle Tolga Karaçelik bir kez daha ‘Sundance Film Festivali’ne katılacak. Binlerce film arasından festivale seçilen ‘Kelebekler’ filmi 18-28 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışacak.

Dünya prömiyerini de ABD’nin Utah eyaletinde düzenlenecek festivalde gerçekleştirecek ‘Kelebekler’ filminde Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.

Tolga Karaçelik, 2015 yapımı ‘Sarmaşık’ filmiyle de ‘Sundance Film Festivali’nde yer almıştı. ‘Sarmaşık’, 2015 yılında Altın Portakal Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerine layık görülmüştü.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ressam Pablo Picasso’nun Hayatı National Geographic’te: Picasso’yu Antonio Banderas Canlandıracak!

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso'nun hayatına National Geographic'te yayınlanan 'Genius' adlı programda yer verilecek. Yayınlanacak hikayede ünlü ressamın yaşlılık...

Kapat