‘Yüzüklerin Efendisi’nin Yayın Hakları ‘Amazon’a Satıldı!

J. R. R. Tolkien’ın kaleme aldığı dünyaca ünlü kitap serisinden sinemaya uyarlanan ‘Yüzüklerin Efendisi’nin yayın haklarının Amazon tarafından satın alındığı duyuruldu.

Geçtiğimiz haftalarda ‘Yüzüklerin Efendisi’nin diziye uyarlanacağını ve bu konuda üç büyük kanal HBO, Netflix ve Amazon’un Warner Bros’a yüz milyonlarca dolar ön ödeme teklif ettiğini duyurmuştuk. Büyük rekabetin sonucu merak edilirken  Amazon şirketinin patronu Jeff Bezos Twitter hesabından neticeyi paylaştı. Bezos yaptığı açıklamada ‘Yüzüklerin Efendisi’nin küresel televizyon haklarının Amazon tarafından satın alındığını ve en kısa sürede çalışmalara başlanacağını belirtti.


Amazon Prime Video’da yayınlanacak dizinin tarihi ve dizide rol alacak oyuncular hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda netleşmesi beklenen dizi projesinin her bir sezonu için ise yaklaşık 100-150 milyon dolar para harcanacağı düşünülüyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yazar Olmadan Önce

Onlar edebiyat dünyasının rock starları… Onlar yaşadıkları dönemlerde ‘çok satan’ kitaplara imzalarını atmış yazarlar. Adlarını altın harflerle yazdıranlar… Ve bu...

Kapat