10 Yaşındaki ‘Piyano Dahisi’ Mert, İsveç’te Düzenlenen Müzik Yarışmasında Birinci Oldu!

Henüz 10 yaşında olan ve ‘piyano dahisi’ olarak anılan Mert Hakan Şeker, İsveç’te bu yıl 6’ncısı düzenlenen uluslararası müzik yarışmasına katılarak birinci oldu.

Bursa AkademiX Güzel Sanatlar’da piyano koçu Elena Çekiç ile derslerine devam eden Mert, geçtiğimiz Nisan ayında Almanya’nın Mühlacker kentinde düzenlenen ve 26 ülkeden yeteneklerin katıldığı Baden-Württemberg Uluslararası Müzik Yarışması’na (International Competition Musical Fireworks Baden- Württemberg) katılmış ve oradan da birincilikle dönmüştü.

Piyano konusunda henüz yaşının çok genç olmasına rağmen büyük başarılar elde eden Mert, 25-28 Mayıs Mayıs tarihleri arasında İsveç’in başkenti Stockholm’de bu yıl 6’ncı kez düzenlenen uluslar arası müzik yarışmasına (6. Stockholm International Music Competition, Sweden) katıldı. 10-12 yaş grubunda 23 yeteneğin katıldığı yarışmada, piyano dalında birinci olan Mert, çalışmaları ve ailesinin desteği hakkında ”babam her şeyimle ilgileniyor. Moralimin ve enerjimin yüksek olması için çaba gösteriyor. Elena hocam ve Rüstem Avcı ile birlikte hazırladığımız her yeni program beni daha çok motive ediyor” ifadesinde bulundu.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
The Cranberries’in Solisti Dolores O’Riordan Hayatını Kaybetti!

İrlandalı müzik grubu The Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan 46 yaşında hayatını kaybetti. 90'lı yılların unutulmaz parçası 'Zombie' ile dünya çapında...

Kapat