11 Yaşındaki Türk Balerin New York’ta Yarışmaya Hak Kazandı

Henüz 11 yaşında olan genç yetenek Yasemin Kayabay, elde ettiği başarılarla ünlü yarışma ‘YAGP 2018’in New York’taki finaline katılma hakkı kazandı.

Genç balerin Yasemin Kayabay, 2018 Uluslararası Tallinn Bale Yarışması’nda üçüncü olarak bale dünyasının en önemli yarışmalarından biri olan ‘YAGP 2018’in New York’ta düzenlenecek finaline katılmaya hak kazandı.

21-26 Mart tarihleri arasında düzenlenen Tallinn Bale Yarışması’nda 11-14 yaş kategorisinde yarışan Kayabay, klasik bale kategorisi olan 1. turda Fairy Doll – Taş Bebek Perisi varyasyonunu sergileyerek 2. tura yükselmeyi başardı. 2. Turda da Ninni adlı modern varyasyon ile seyirciyi büyüleyen genç yetenek, finale ulaştı. Final turunda ise etkileyici performansıyla üçüncülük ödülüne layık görülen Yasemin Kayabay, dünyaca ünlü bale yarışması ‘YAGP 2018’de yarışma şansı yakaladı.

Kayabay’a kazandığı üçüncülük ödülü ve prestijli bir yarışmada yer alma fırsatının yanı sıra Zürih Dance Academy, Berlin State Ballet okullarından kısa süreli eğitim bursu ile Kore Ballet Foundation’dan yaz okulu bursu verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.