12 Yaşındaki Genç Sanatçı 44 Müzik Aleti Çalıyor!

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan 12 yaşındaki Neil Nayyar, genç yaşında toplam 44 müzik aleti çalabilmesiyle dünya çapında ün kazanıyor.

Henüz 12 yaşında olmasına rağmen 44 müzik aleti çalabilen Neil Nayyar, bazı ülkelerin yöresel müzik aletleri de dahil geniş bir yelpazede çok sayıda enstrümana hakim. Ünü ABD sınırlarını aşan genç yetenek Neil Nayyar, ‘dünyada en genç yaşta en fazla müzik aleti çalan kişi’ ünvanına sahip.


Her gün 6 saat çalışma yaptığını belirten Neil Nayyar 12 öğretmeninden ders almaya da devam ediyor. Müzik hakkındaki hislerini “çalmak beni rahatlatıyor. Kendimi iyi hissediyorum. ” sözleriyle açıklayan Nayyar, Çin ve İtalya’daki müzik öğretmenlerinden de internet üzerinden eğitim alıyor.

Nayyar’ın babası oğlunun müzik tutkusunu anne karnındayken Mozart dinlemeye başlamasıyla açıklıyor. Anne karnındayken müzik dinlemenin ruha ve sanatsal eğilime etkisi olduğunu düşünen baba Nayyar, oğlunun çalışmalarını destekliyor. Neil Nayyar ise 44 enstrümanı 100’e tamamlamak istiyor. Nayyar müziğin yanı sıra resim, dövüş sanatları ve Bollywood danslarıyla da ilgileniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.