’14. Çocuk Filmleri Festivali’ Başlıyor!

TÜRSAK Vakfı tarafından Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 14’üncü kez düzenlenecek olan Çocuk Filmleri Festivali bugün başlıyor.

‘Çünkü hayaller uçar, sınır tanımaz.’ Sloganıyla yola çıkan 14. Çocuk Filmleri Festivali 10-11-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde ‘en iyi film’i yine çocuk jüriler belirleyecek. Jüri üyesi olan çocuklar yazar Funda Karayel ve tiyatro oyuncusu Fulya Aksular yöneticiliğinde gerçekleştirilecek ‘Nasıl Bir Jüri Üyesi Olunur?’ konulu atölye çalışmasına katılacak ve yarışma dahilindeki 5 filmi izleyip ‘en iyi film’i seçecek.


Bugün Beyoğlu GrandPera sahnesinde açılışı yapılacak festivalde film gösterimlerinin yanı sıra ünlü oyuncu ve yazarlarla atölyeler de gerçekleştirilecek. Çocuklar festival boyunca film seanslarında, filmlerin anlatımını ‘Masalcı Abla’ Fulya Aksular ve Sinem Yener Ekşioğlu’ndan dinleyecek, Güner Koralı ve Rüzgar Koralı yöneticiliğinde, dünyanın ilk hareketli film oynatma tekniği olan ‘Stop Motion Atölyesi’ne katılacak. Sinemaya ve yaratıma dair pek çok etkinliğin yer aldığı festivalde çocuklar hem iyi bir izleyici olmaya hem de film hazırlık sürecine dair bilgiler edinecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.