15. İstanbul Bienali’nin Başlığı ‘İyi Bir Komşu’ Olacak!

15. İstanbul Bienali’nin konusu, düzenlenen basın toplantısında duyuruldu. ‘İyi bir komşu’ olarak belirlenen başlık dahilinde, iyi bir komşu ve ev kavramı farklı açılardan ele alınacak.

Düzenlenen basın toplantısı, belirlenen başlığa uygun bir performansla başladı. Sahnede 8 yaşından 84 yaşına kadar 40 insan ‘iyi bir komşu’ kavramını sorguladı. Toplantıda 15. İstanbul Bienali küratörleri Elmgreen & Dragset, bienalin başlığını ve kapsamını açıkladı. Elmgreen & Dragset bienalin konusu hakkında şu ifadelerde bulundu: “İyi bir komşu, ev kavramını farklı açılardan ele alacak, gündelik deneyimler yoluyla davranış rutinlerinin ve değerlerin oluştuğu bir alan olarak tanımlanan ev, aynı zamanda bir aidiyet — bir “kök salmışlık” — duygusunu ortaya çıkaran bir yer. Bu sergi, özel alanlarla ilişkilenen farklı yaşam tarzlarını ve içinde yaşayanlar olarak bizlerin evdeki alanları en iyi şekilde kullanma ve kişiselleştirme biçimlerimizi araştıracak. Böylece, evin nasıl da farklı kimliklere dair ipuçları barındırabileceğini ve tarih boyunca kendini ifade etmenin bir aracı olarak nasıl işlev gördüğünü inceleyecek.”

Basın ön izlemesinin 13-15 Eylül 2017’de yapılacağı 15. İstanbul Bienali’nde sergiler, performanslar, film programı ve konuşmalar yer alacak.

iyi-bir-komsu

iyi-bir-komsu-2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.