16 Yaşındaki Piyanist Elif Işıl Karakaş, ABD’de Birinci Oldu!

Elif Işıl Karakaş, daha 16 yaşında ve dünya çapında önemli başarılar elde etti. Daha dördüncü sınıftayken, dahi ve üstün yetenekli çocuklara eğitim veren Antalya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) kendisini keşfetti. Bununla birlikte müzik eğitimine başlayan Elif, geçen yıl ABD’de düzenlenen Carmen Clavier Klasik Piyano Yarışması’nda 130 kişi arasından 6. oldu. Aynı yıl Houston kentinde Teksas Eyaleti Senfoni Orkestrası’nın, Teksas Eyalet Piyano Yarışması’nda üç kategoride birinci oldu.

Elif, başarılarını devam ettirmek için çalışmalarını sürdürdü. Geçen yıl elde ettiği başarı sonrasında, bu yıl da üç kategoride düzenlenen Teksas Eyalet Piyano Yarışması’nda, 13 Ekim’de Katy bölgesi birinciliği, 27 Ekim’de Houston bölgesi birinciliği ve 4 Kasım’da düzenlenen Teksas Eyalet birinciliğini kazanmayı başardı. İkinci yılında da tüm kategorilerde birincilik kazanarak, bu yarışmayı iki yıl üst üste kazanmayı başaran ilk ve tek Türk oldu.

Elif’in başarıları tabi ki bunlarla sınırlı değil. İstanbul’da, Bulgaristan’da ve Paris’te yarışmalara katılarak başarılar elde etmiş. Elif’in azminin örnek teşkil edeceğine inanıyor, kendisiyle gurur duyuyoruz.

 

1 Yorum

  1. Avatar

    NN

    07 Kasım 2018 en 21:28

    Emek her yerde taktir edilince değeri de sonucu da paha biçilmez oluyor.
    Yolun açık olsun Başarılarının devamını diliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.