20 Film Festivali’nin Birleştiği “We Are One” Başlıyor

Tribeca, Cannes ve Berlin Film Festivali’nin yer aldığı dünya çapında 20 büyük festival, 10 gün boyunca YouTube üzerinden yayın yapma kararı aldı.

Pandemi nedeniyle dünyanın önde gelen birçok film festivali ertelendi. Bu kapsamda 20 büyük festival organizasyonu, YouTube üzerinde birleşerek online bir festival yapacak. Biz Biriz: Küresel Bir Film Festivali (We Are One: A Global Film Festival) adı altındaki uzun metraj filmler, kısa filmler, belgeseller 29 Mayıs‘tan itibaren YouTube’dan takip edilebilecek.

Amerikalı oyuncu Robert De Niro ile birlikte Tribeca Film Festivali’nin kurucusu olan Jane Rosenthal konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz, dünyayı iyileştirmek için sınırları ve farklılıkları aşarak, insanlara ilham verme ve birleştirmede filmlerin güçlü rolünden bahsederiz. Tüm dünyanın şu anda iyileşmeye ihtiyacı var” dedi.

Etkinlikte yer alacak festivallerin bazıları; BFI Londra Film Festivali, Kudüs Film Festival, Mumbai Film Festivali, Venedik Film Festivali, San Sebastian Uluslararası Film Festivali ve Sundance Film Festivali’nden oluşuyor. Katılımcı festivallerin tam listesi, Tribeca Film Festivali’nin internet sitesinde yer alıyor.

Filmlerin gösterimleri “We Are One” adlı YouTube kanalından ücretsiz izlenebilecek.

Link için: We Are One: A Global Film Festival

2 Yorumlar

 1. Avatar

  Egemen

  30 Nisan 2020 en 08:30

  Selamlar, başlık olarak bugün yazmışsınız fakat Mayıs ayının 29’unda başlayacağını hatırlatmak isterim. Yine de teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

  • Avatar

   Kübra Gaburga

   30 Nisan 2020 en 16:48

   Dün tekrar güncelledik yazıyı, sevgiler. 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.