2017’nin Makyajsız Güzelleri

1963 yılından beri her yılın başında Pirelli şirketi tarafından çıkartılan ve yalnızca şirket hediyesi olarak dağıtılan Pirelli Takvimi, bu yıl artık gençlik yıllarını geride bırakmaya başlamış yıldızların makyajsız fotoğraflarından oluşuyor.

Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh 2017 yılı Pirelli Takvimi için çektiği karelerde, fotoğraf çekiminden önce bolca makyaj yapılmış mankenleri kullanmak yerine, kadınların doğal  güzelliklerini ortaya çıkartmayı tercih etmiş.

“Duygusal” adlı bu siyah beyaz fotoğraf serisi, 2016 Pirelli Takvimi ile başlayan geleneği sürdürüyor ve tek tip güzel kadın olmadığını tüm dünyaya gösteriyor. (2016 Pirelli Takvim’i Serena Williams gibi sporcu kadınları takviminde kullanarak, kabaca 90-60-90 olarak tanımlayabileceğimiz güzellik anlayışına karşı çıkmıştı.)

Lindberg, “Duygusal” adlı serisi ile ilgili: “Kadınları mükemmellikleri ile değil, hisleri ve duyguları ile sergilemek istedim, takvimin bu baskısına “Duygusal” ismini uygun görme sebebim de bu; suni bir güzellik yerine gerçek dünyayı ve kadınların gözlerinde saklı olan duyguları göstermek istedim.” dedi.

Nicole Kidman, Penelope Cruz, Kate Winslet ve 11 diğer kadının fotoğrafları, Londra, Berlin, New York ve Los Angeles gibi şehirlerde çekildi ve çekilen fotoğraflarda hiç oynanılmadı.

nbpic3

nbpic4

nbpic5

nbpic6

nbpic7

nbpic8

nbpic9

nbpic10

nbpic11

nbpic12

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.