2018 EV DEKORASYONU TRENDLERİ

Mor

2018 yılının rengi Pantone Color Institute tarafından açıklandı. Bu yılın en gözde rengi Ultra Violet!

Ultra Violet, aslında sanatseverlerin pek de yabancı olmadığı bir renk. Andy Warhol’un The Cow kanvası ve Dan Alva’nın mor neon zikzakları bu rengin kullanıldığı en güzel eserler arasında yer alıyor.

Serkan Akyol’un bu çalışmasını incelemek için  tıklayın.

Kırmızı ve mavinin muhteşem uyumuyla meydana gelen Ultra Violet bu yıl; giyimden yemeğe, ev dekorasyonumuzdan sokağa kadar her yerde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Natürel

Küçük evlerde verimliliği artırmak amacıyla fonksiyonel ürünlerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi ev dekorasyonlarında sadeliğe yol açıyor. Bu seneki tasarımlarda natürele dönüş öncülük yapılırken doğal malzemelerden doğal yöntemlerle üretilen, natürel renklerde, sade, kullanışlı ve şık ürünler öne çıkıyor.

Bu yıl ev dekorasyonunun olmazsa olmazları doğal taşlar. Amatist, quartz ve mermer gibi birçok taş; sehpalar, masalar ve dekoratif aksesuarlar için yüksek oranda tercih ediliyor.

Bu ürüne incelemek/satın almak için tıklayın. 

Ürünü incelemek için tıklayın.

Hem Fonksiyonel Hem Doğal – Doğal ve cilasız mobilyalar, ham boyasız lakeden uzak ahşap aksesuarlar, doğal halleri ile evlerde yerini alıyor. Daha sıcak ev ortamları için çakıl taşları, halat ipleri, demir borularla kombin edilmiş birçok mobilya aksesuarı göreceğiz. Özellikle Country stili evlerde biraz doğallık ambiyansı için mobilya aksesuarlarında kütükler tercih edilecek.

 

Pirinç

Geçtiğimiz yıllarda ev dekorasyonu içerisinde sıklıkla kullanılan bakırın yerini pirinç alıyor. Görünüş ve renk itibarıyla bakırdan çok daha zengin bir görüntü yarattığı için tercih edilen pirinç, altın rengine olan yakınlığı nedeniyle de tercih sebebi.

 

Bu ürünü incelemek için tıklayın. 

Kendi dekorasyonunu kendi becerisiyle ortaya koyanlar, nereden pirinç bulacağım diye telaşa kapılmasın lütfen. Altın sarısı rengindeki spreyler de eski ürünleriniz üzerinde iş görecektir. Elinizdeki malzemeleri boyayarak hem keyifli vakitler geçirebilir hem de orijinal pirinçten yapılmış ürün satın almanın maliyetini büyük oranda hafifletebilirsiniz.

Endüstriyel/Vintage Aydınlatma

Metal, endüstriyel tarzın olmazsa olmazı. Bu yıl da metalin sıklıkla dekoratif olarak kullanıldığını göreceğiz. Metalin birçok farklı malzemeyle yakaladığı uyum ise şahane!

Endüstriyel tarzda aydınlatmalarda koyu metal malzemelerin aralarında kullanılan pirinç, bakır gibi malzemelerin renkleri; kendilerini ve dolayısıyla tasarımları daha belirgin hale getiriyor.

Metal aynı zamanda ahşap ile bir araya geldiğinde de ortaya oldukça estetik bir uyum çıkıyor. Ahşaptan gelen sadelik ve metalin uyumu havaya vintage bir koku veriyor. Ev dekorasyonunda aydınlatmada eskiye dönüş, metal ve doğal malzemelerin sade kullanımıyla birleşince sıcak bir dekorasyon yaratıyor.

Soyut/Geometrik Sanat

Mobilya, aksesuar gibi dekorasyon tercihlerinde sadeliğe gidilen bu dönemde daha çok renklerin ve şekillerin öne çıktığı parçalar ile evin enerjisi çok farklı bir boyuta getirilebiliyor. Sade mobilyaların yanında bu sene geometrik ve soyut desenlere canlı ve patlayan renklere sahip tablolar, resimler ve grafik tasarımlar eşlik ediyor.

 

Daha fazlası için:

www.hipicon.com

2 Yorumlar

 1. Avatar

  Yelda

  08 Şubat 2018 en 21:26

  Ne şekilde iletişime geçebiliriz

 2. Avatar

  İstanbul

  11 Şubat 2018 en 21:53

  Muhteşem ürünler. Çok beğendim. Teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.