23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Bugün Başlıyor

Türkiye’nin ilk online kadın filmleri festivali, bu akşam ucansupurge.org.tr adresinden ve vakfın sosyal medya hesaplarından (Youtube, Facebook, Twitter) canlı yayınla başlayacak.

Festivalin Basın Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kadın yönetmenlerin filmlerini sinemaseverlerle buluşturan festival, 23. yılında ilk kez online düzenlenecek. Açılış töreni bu akşam saat 20.30‘da canlı yayınla gerçekleşecek. Festivalin açılışını, festivalin onursal başkanı ve Türk sineması sanatçısı Türkan Şoray yapacak.

Sunuculuğunu oyuncu Yetkin Dikinciler ve Ece Dizdar’ın yapacağı festivalin açılışına, Nükhet Duru ve Feryal Öney şarkılarıyla renk katacak. 1301 filmin arasından seçilen ve son bir yıl içinde çekilen filmleri seyirciyle buluşturan festival, seyircisine geniş bir yelpaze sunacak.

“Evde Kaldık” temasıyla düzenlenen ve bu yıl pandemi döneminde evde kalan kadınların emeğini görünür kılmayı amaçlayan festival, aynı zamanda kadınlar üzerinden üretilen toplumsal öğretilerin ve dayatmaların altını çizecek. Kadın dayanışmasının gücünü yansıtan ve birçok ilke imza atan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FiPRESCİ) üyeleri, ilk kez online film jüriliği yapacak. 14 Mayıs‘a kadar sürecek biletsiz festivalin filmleri, online düzenlenmesi nedeniyle dünyanın her köşesinden sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Web adresi: ucansupurge.org.tr/festival/23-ucan-supurge-film-festivali

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.