24. İstanbul Caz Festivali 4 Temmuz’da Başlıyor!

Bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek İstanbul Caz Festivali 4 Temmuz’da TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nın şefi Kamil Özler ve Türk pop ve caz müziğinin önemli isimlerinden Fatih Erkoç’a Yaşam Boyu Başarı Ödülleri’nin takdim edilmesiyle başlayacak.

Cazın duayen isimlerinden dünya müziğinin tanınmış ekiplerine, yeni keşiflerden sevilen yıldızlara, farklı mekânlarda gerçekleştirilecek 50’nin üzerinde konserle 24. İstanbul Caz Festivali başlıyor. 4 Temmuz’da Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde Fatih Erkoç konseriyle başlayacak müzik ziyafeti, Avusturyalı grup DELADAP’ın sahne almasıyla devam edecek. Swing’in hayli yüksek enerjisini Balkan melodileriyle birleştiren grup dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Ünlü yıldızların, Flamenkonun kült gitarist ve bestecilerinden Paco de Lucia’ya saygı duruşu niteliğindeki “Beyond The Memory” konserinin yanı sıra aralarında vokal cazın genç yıldızı Kandace Springs’den Jacky Terrasson & Stephane Belmondo gibi ustalara, Avrupa cazının efsane ismi Nik Bärtsch’ten Afrika’nın iki muhteşem sesi Fatoumata Diawara ve Hindi Zahra’ya caz, funk, dünya müziği, blues ve rock’ın farklı seslerini ağırlayacak olan 24. İstanbul Caz Festivali 21 Temmuz’a kadar müzikseverleri ağırlayacak.

Festivalin detaylı programına ulaşmak için tıklayınız.

Joshua Redman

Kandace Springs

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Türkiye’nin Son Dönemlerini Anlamak İçin İstiklal Caddesinde Bir Yürüyüş Yapmak

Bundan 6-7 sene önceye kadar Beyoğlu'nun, İstiklal Caddesinin, Cihangir'in müdavimlerindendim. İnsan çeşitliliği, nostaljik havası, ilginç kalabalığı, keyifli mekanları bunun en...

Kapat