26. İstanbul Caz Festivali Yarın Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 22 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, bu sene de çağdaş müziğin yıldız isimlerini ve yeni keşiflerini, şehre tanıştırmaya hazırlanıyor. 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalin konserleri İstanbul’un görkemli mekânlarında dinleyicileri karşılıyor.

27 farklı mekânda, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı 50’nin üzerinde konserde ağırlayacak 26. İstanbul Caz Festivali bu hafta sonu “Parklarda Caz” etkinlikleriyle başlıyor.

İki güne yayılacak ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Parklarda Caz’ın ilki, yarın Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde saat 18.00’da başlayacak. Sırasıyla; Minus Two, Standart Mafyası ve Blue Monk’un konserlerinin ardından sahne hepsi Barselonalı kadın müzisyenlerin hayat verdiği Balkan Paradise Orchestra’nın olacak.

Festival kapsamında 30 Haziran Pazar günü Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’da müzikseverleri bir araya getirecek konserler ise saat 17.30’da başlıyor. Günün ilk konserinde Minus Two’nun ardından; Standart Mafyası, Blue Monk, Kazım Quintet, Bilge Günaydın Trio ve document1 sahne alacak. Günün son performansında ise yine Balkan Paradise Orchestra sahnede olacak.

Programın tamamı için tıklayabilirsiniz: https://sanatkaravani.com/26-istanbul-caz-festivali-programi-aciklandi/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.