45. İstanbul Müzik Festivali’nin Programı Açıklandı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı.

‘Sıradışı’ temasıyla 600’den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak olan İstanbul Müzik Festivali, 15 farklı mekanda dinleyicilere müzik ziyafeti sunacak. Her yaştan seyirciye hitap etmeyi amaçlayan festival; farklı dönemler, farklı müzik türleriyle beraber işlenerek yepyeni deneyimler kazandıracak.

Festival dahilinde düzenlenecek ücretsiz konserlerin yanı sıra ünlü klasik müzik bestecisi Philip Glass’ın son eseri 11. Senfoni’nin Türkiye prömiyeri de 45. İstanbul Müzik Festivali’nde gerçekleştirilecek. Galata Mevlihanesi Bahçesi, Kapalıçarşı, Küd Dıpo Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi, Panayia Rum Ortodoks Kilisesi, Sait Halim Paşa Yalısı gibi tarihi ve önemli mekanlarda düzenlenecek konserlerle dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatılacak.

Festivalin heyecanla beklenen isimlerinden biri de Fazıl Say. Ünlü piyanist ve bestekar, 45. İstanbul Müzik Festivali’nde iki ayrı konserle sahnede olacak. 15 Haziran ve 21 Haziran tarihlerinde  Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda dinleyicileri eşsiz melodilerle büyüleyecek.

Bu yıl da dopdolu bir programla 29 Mayıs’ta başlayacak olan festival 21 Haziran’da sona erecek.

Festival hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.