47. İstanbul Müzik Festivali 11 Haziran’da Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yılki tema “Var olmanın karanlığı, var olmanın aydınlığı” olarak belirlendi.

Festival, hayata dair zıtlıklar ve bunların müziğe etkisi üzerine odaklanacak. Festival bu yıl, Barok müziğin devleri Bach’dan Vivaldi, Handel ve Şostakoviç’e; caz müziğinden Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine, 20 günde 150 eserle 15 farklı mekanda 22 konsere ev sahipliği yapacak.

Festival kapılarını, Şef Aziz Shokhakimov’un yönettiği Tekfen Filarmoni Orkestrası ile açacak. Festivalde dört ayrı filarmoni orkestrası sahne alacak. Tekfen Filarmoni’nin yanı sıra Lüksemburg Filarmoni Orkestrası 15 Haziran’da, Borusan Filarmoni Orkestrası 22 Haziran’da müzikseverlerle buluşacak.

Festivalin kapanışı ise 30 Haziran’da dünyaca ünlü Şanghay Filarmoni Orkestrası ile olacak. Türkiye’ye ilk kez gelecek olan orkestraya ünlü piyanist Fazıl Say eşlik edecek. 11-30 Haziran arasında müzikseverlere buluşacak olan festival, süresi boyunca kulaklarımızın paslarını silecek.

Programın tamamı için: https://muzik.iksv.org/tr/program

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.