73. Cannes Film Festivali Seçkisi Açıklandı

Bu yıl 73’üncüsü yapılacak olan Cannes Film Festivali, salgın nedeniyle fiziki olarak yapılamasa da festival programındaki bazı filmler; Venedik, Toronto, New York, San Sebastian gibi festivallerde “Cannes 2020” etiketiyle gösterilecek. Festivalin 56 filmlik resmi seçkisi dün açıklandı.

Başta prömiyer yapılacak San Sebastian Film Festivali olmak üzere, birçok önemli festivalde Cannes etiketiyle gösterilecek olan filmler, festival direktörü Thierry Fremaux tarafından açıklandı.

İşte 56 filmlik seçki şöyle:

  1. THE FRENCH DISPATCH – Wes Anderson
  2. ÉTÉ 85 – François Ozon
  3. ASA GA KURU (True Mothers) – Naomi Kawase
  4. LOVERS ROCK – Steve McQueen
  5. MANGROVE – Steve McQueen
  6. DRUK (Another Round) – Thomas Vinterberg
  7. ADN (DNA) – Maïwenn
  8. LAST WORDS – Jonathan Nossiter
  9. HEAVEN: TO THE LAND OF HAPPINESS -Hong Sang-Soo
  10. EL OLVIDO QUE SEREMOS (Forgotten we’ll be) – Fernando Trueba
  11. PENINSULA – YEON Sang-Ho
  12. IN THE DUSK (Au crépuscule) – Sharunas BARTAS
  13. DES HOMMES (Home Front) – Lucas BELVAUX –
  14. THE REAL THING – Kôji Fukada
  15. PASSION SIMPLE – Danielle Arbid
  16. A GOOD MAN – Marie Castille Mention-Schaar
  17. LES CHOSES QU’ON DIT, LES CHOSES QU’ON FAIT – Emmanuel Mouret
  18. SOUAD – Ayten Amin
  19. LIMBO – Ben Sharrock
  20. ROUGE (Red Soil) – Farid Bentoumi
  21. SWEAT – Magnus Von Horn
  22. TEDDY – Ludovic et Zoran Boukherma
  23. FEBRUARY (Février) by Kamen Kalev
  24. AMMONITE – Francis Lee
  25. UN MÉDECIN DE NUIT – Elie Wajeman
  26. ENFANT TERRIBLE – Oskar Roehler
  27. NADIA, BUTTERFLY – Pascal Plante
  28. HERE WE ARE – Nir Bergman
  29. SEPTET: THE STORY OF HONG KONG – Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam
  30. FALLING – Viggo Mortensen
  31. PLEASURE – Ninja Thyberg
  32. SLALOM – Charlène Favier
  33. CASA DE ANTIGUIDADES (Memory House) – Joao Paulo Miranda Maria
  34. BROKEN KEYS (Fausse note) – Jimmy Keyrouz
  35. IBRAHIM – Samir Guesmi
  36. BEGINNING (Au commencement) – Déa Kulumbegashvili
  37. GAGARINE – Fanny Liatard et Jérémy Trouilh
  38. 16 PRINTEMPS – Suzanne Lindon
  39. VAURIEN – Peter Dourountzis
  40. GARÇON CHIFFON – Nicolas Maury
  41. SI LE VENT TOMBE (Should the Wind Fall) – Nora Martirosyan
  42. JOHN AND THE HOLE – Pascual Sisto
  43. STRIDING INTO THE WIND (Courir au gré du vent) – WEI Shujun
  44. THE DEATH OF CINEMA AND MY FATHER TOO (La Mort du cinéma et de mon père aussi) – Dani Rosenberg
  45. EN ROUTE POUR LE MILLIARD (The Billion Road) – Dieudo Hamadi
  46. THE TRUFFLE HUNTERS – Michael Dweck et Gregory Kershaw
  47. 9 JOURS A RAQQA – Xavier de Lauzanne
  48. ANTOINETTE DANS LES CÉVÈNNES – Caroline Vignal
  49. LES DEUX ALFRED – Bruno Podalydès
  50. UN TRIOMPHE (The big hit) – Emmanuel Courcol
  51. L’ORIGINE DU MONDE – Laurent Lafitte
  52. LE DISCOURS – Laurent Tirard
  53. AYA TO MAJO (Earwig and the Witch) – Gorô Miyazaki
  54. FLEE – Jonas Poher Rasmussen
  55. JOSEP – Aurel
  56. SOUL – Pete Docter

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.