80 Yaşındaki Adam Cam Şişelerden Çeşme Yaptı!

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki İbrahim Eraydın Paçci, bahçesine topladığı cam şişelerden çeşme, barbekü, oturak ve depo alanı yaptı.

Görenlerin büyük bir şaşkınlık yaşadığı ve ilgi gösterdiği cam şişeden tasarımlar için Paçci, çöpten topladığı çeşitli cam şişeleri tuğla görevinde kullandı. Bir araya getirdiği atık şişeleri harç ile birleştirip çeşitli tasarımlar üreten Paçci, harcın kurumasının uzun zaman aldığını belirtti. Bahçedeki barbekü için yaklaşık 6 – 7 bin şişe kullanan Paçci, barbeküyü 5 – 6 ayda tamamladığını ifade etti.

Boş zamanlarını değerlendirmek için cam şişelerden farklı ve estetik, günlük kullanıma uygun tasarımlar yaratan Paçci, “Çay ocaklarında, kahvehanelerde, pastanelerde çok şişe oluyor. Şişeleri sokaklara, çöpe atıyorlar. Ben bunları topladım. Bahçede de kendime eğlendirecek bir iş düşündüm, geldim bu çeşmeyi yaptım. Baktım güzel oldu, bu yıl da barbekü yaptım. Daha sonra mağara alanını yaptım, soğuk hava deposu gibi ne konursa soğuk olarak muhafaza ediyorum.” açıklamalarında bulunurken, talep dahilinde benzer tasarımlar yapabileceğini de sözlerine ekledi.

yasli-adam-cam-siselerle-bahcesine-cesme-yapti_x_62717_b

cam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.