ADELE’İN ”25”İNİN AYAK SESLERİ

Adele’in geçtiğimiz günlerde internete düşen iki yeni şarkısı uzun zamandır beklenen ‘’25’’ albümü öncesinde hayranlarını heyecanlandırdı. Genç sanatçının ‘’21’’ albümü için kaydedilen fakat son dakikada albümden çıkarılan iki ballad, ‘’You’ll Never See Me Again’’ ve ‘’Never Gonna Leave You’’, Adele’in alışılagelmiş R&B-soul-pop tarzını yansıtıyor.

http://www.josepvinaixa.com/blog/adele-25-youll-never-gonna/

Adele’in hikayesi, 16 yaşında okul projesi için bestelediği çalışmaları bir arkadaşının internette paylaşmasıyla başladı. XL Records, ünlü müzik paylaşım platformunda keşfettiği genç şarkıcıyla çok geçmeden anlaşma imzaladı. Çocukluğunda Spice Girls hayranı olan Adele, daha sonraları da ünlü blues&jazz sanatçıları Etta James ve Ella Fitzgerald’ı dinleyerek kendi sesini keşfettiğini söylüyor. Albümlerine şarkılarını yazdığı yaşlarının ismini veren Adele Adkins, iki sene arayla ‘’19’’ ve ‘’21’’i piyasaya sundu. Dünya çapında 26 milyon kopya satan ‘’21’’ albümü ile Madonna’nın İngiltere listelerinde 10 hafta liste başı olma rekorunu 21 yıl sonra yine aynı isimli albümle kırdı. Sadece bu rekor bile onun yaşayan bir efsane olma yolunda hızla ilerlediğinin bir göstergesi. İngiliz sanatçının, James Bond’un 23. filmi için prodüktör&besteci Paul Epworth eşliğinde bestelediği ‘’Skyfall’’ ile kazandığı ‘’En İyi Orijinal Şarkı’’ dalında Oscar ödülü bulunuyor. Adele’in Londra ve Amsterdam Madame Tussauds müzelerinde de birer balmumu heykeli bulunuyor.

(Londra, Madame Tussauds Müzesi Balmumu Heykeli)

2012 yılında dünyaya gelen Angelo isimli bir erkek çocuk sahibi olan altı Grammy ödülü sahibi sanatçı son dönemde aldığı kilolarla ilgili yapılan yorumlar için ise şunu söylüyor:’’Fazla kilolarımı, ancak sağlığımı ve özel hayatımı etkilemeye başladıktan sonra vermeyi düşünebilirim.’’

(Adele, Simon Konecki, Angelo- Brighton)

Adele, 26. doğum günü öncesi sosyal medyada paylaştığı ‘’Güle güle 25, tekrar görüşmek üzere…’’ mesajını geçtiğimiz mayıs ayında paylaşmış ve albüm söylentileri güçlenmişti. Piyasaya çıkması dört gözle beklenen ‘’25’’ albümü ve beraberinde gerçekleşebilecek bir dünya turnesinde Türkiye’ye uğrayabilme ihtimali bizleri fazlasıyla heyecanlandırırken, Adele’in ‘’Royal Albert Hall’’ performansını dinlemenizi özellikle tavsiye ediyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=SwlpHwHTZlY

1 Yorum

  1. Avatar

    bengu cil

    25 Kasım 2015 en 18:12

    Hello zaten harikaydı, albumün geri kalanı da çok başarılı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.