Adolf Hitler’in Yaptığı Tablolar Açık Artırmaya Çıkıyor!

Adolf Hitler’in yaptığı tablolar Almanya’da açık artırma ile satışa sunuluyor.

Gençlik yıllarında Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’ne girmek isteyen fakat başvurusu kabul edilemeyen Hitler’in resme ilgisi devam etmiş, I. Dünya Savaşı’na katılmasından önceye kadar 2000’den fazla çizim ve resim yapmıştır. Sanatçı olma idealinden hiçbir zaman vazgeçmemiş, çocukluk çağında bu idealiyle ilgili babasıyla da zıtlıklar yaşamış, babası memur olmasını isterken Adolf Hitler ressam olmak istiyordu.

Adolf Hitler’in yaptığı, çoğu sulu boya olan şato ve şehir merkezi temalı tablolar Almanya Nürenberg’de düzenlenecek olan açık artırmada satışa sunuluyor. Daha önce 2015 yılında yapılan açık artırmada Hitler’e ait 14 tablo 450 bin dolara satılmış. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan açık artırmada da yüz binlerce euro kazanmayı hedefleyen müzayede evi yetkilileri tablolar ve alıcıları hakkında “artık geçmişi değiştiremeyiz. bence önemli olan nokta tablolara talep olması ve müşterilerimizin faşist eğilimlerinin olmaması” açıklamasında bulundu.

1933 yılından 1945’e kadar Almanya’yı yöneten Adolf Hitler, savaş sırasında 6 milyon Yahudi’nin öldürülmesi ve daha bir çok savaş suçunun da sorumlusuydu.

adolf-hitler

adolf-hitler-2

adolf-hitler-3

adolf-hitler-4

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.