Ağacı Kesip Yerine Bu Reklam Panosunu Diktiler

Brezilya’nın Rio Preto kentinden dün yayınlanan bir fotoğraf, ülkede sosyal medyayı salladı. Bir gün içinde binlerce defa paylaşılan fotoğraf, büyük bir ağaç kesildikten sonra yerine birkaç reklam panosunun dikildiğini gözler önüne seriyordu. Fakat insanların tepkisini çeken şey reklam panolarından birindeki fotoğraftı. Çünkü dev gibi bir ağacın kesilmesinin ardından yerine getirilen panoda bir çocuk, bir ağaca sarılıyordu! Hem de bu olanlar Brezilya’da Dia da Arvore yani ‘Ağaçlar Günü’ olarak kutlandığı gün yaşanmıştı. Zaten reklam panosundaki fotoğrafının ağaç ve çocuklar temalı olmasının sebebi de buydu. Bir ağacın kesilerek, doğa ve insan aklıyla alay edercesine böyle birşeyin yapılması hem de bunun uluslararası dev bir şirket tarafından yapılması büyük tepki çekti.

Diario Web adlı internet sitesinde yayınlanan habere göre yaşananların ardından hem billbord şirketi hem de  sigorta şirketi yazılı olarak basın açıklaması yaptı. İki şirket de kendisini savundu. Sigorta şirketi söz konusu ağaçtan haberlerinin bile olmadığını açıkladı. Bu defa gözler billbord şirketine çevrildi. Aşırı büyüyen ağacın yıkılma tehlikesinin olduğunu, arsa sahibinin başvurusu üzerine belediye çalışanları tarafından kesildiğini söyleyen şirket, panoyu bu olanların ardından oraya dikildiğini ve sigorta şirketinin kendilerine verdikleri fotoğrafı bütün şehre asmakla mükellef olduklarını belirterek yaşananları ‘’sadece üzücü bir tesadüf’’ olarak yorumladı.

Ağaçlar günü için hazırlanan reklam fotoğrafında ağaca sarılmış çocuğun yanında ‘’kökleriniz geleceğinizin teminatıdır’’ yazıyor.

ÖNCE 

agac1

SONRA

agac3

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.