Ağrı’da Her Sokağa ‘Kitap Kumbarası’ Uygulaması Başlatıldı!

Ağrı’da, Ağrı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sema Kültür Merkezi tarafından düzenlenen projeyle her sokağa ‘kitap kumbarası’ kampanyası başlatıldı.

Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatılan kampanya dahilinde Ağrı merkez, İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Tahir Elçi Caddesi’ne 3 adet kitap kumbarası yerleştirildi. Kumbaralarda biriktirilen kitapların ihtiyaca göre belirlenen köylere gönderilmesi hedefleniyor. Şimdilik 3 yerde bulunan kitap kumbaralarının, kentin tüm cadde ve sokaklarına da yerleştirilmesi hedefleniyor. Kumbaraya atılan kitapların sayısı 150’ye ulaştığında ise kumbara boşaltılacak ve kitaplar ihtiyacı olan köylere bağışlanacak.

Projeyi başlatan Sema Kültür Merkezi’nin yöneticisi Awşin Aslan ise kampanya hakkında, ”kitap okuma oranı artıkça daha bilinçli bireyler yetişecek. Kültürsüz ve sanatsız bir toplum yaratılmaya çalışılıyor. Kültürüne sahip çıkan bireylere bu günlerde daha çok ihtiyaç var. İnsanların kampanyamıza duyarlılık göstereceklerine inanıyorum. Bağışlanan her kitap kampanya için büyük önem taşıyor.” ifadelerinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.