Airbnb’den Kiralanabilecek Muhteşem Adalar

Okyanus ortasında, kıyı şeridinde, doğanın içinde kendinizi bambaşka bir evrende gibi hissedeceğiniz adalarda kalmak ister miydiz?
Airbnb üzerinden kiralanabilen bu adaların bazılarının fiyatları o kadar uygun ki hemen gitmek isteyeceğinize eminiz. Otellerde kalmak yerine başka maceralar arıyorsanız ada kiralayabildiğiniz bu yerlerde doğayla ya da sevdiklerinizle harika bir tatil geçirip unutulmaz bir anı yaratabilirsiniz.

Bird Adası, Belize

Airbnb'den kiralanabilecek muhteşem adalar1

Mercan kayalığının içinde bulunan bu küçük ada koruma altına alınmış sularla çevrili. Dalış yapmayı sevenler için harika bir alana sahip. Bu mavi küçük kulübeler çok konforlu üstelik içinde wifi ve televizyon da var. Sadece size ait olacak bu evde kalmak isterseniz geceliği 295 dolar.

Popa Adası, Panama

airbnbden-kiralanabilecek-muhtesem-adalar2

Mercan kayalıklarıyla çevrili Popa adasında doğa dostu 5 tane bungalov bulunuyor. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle beraber gelip adayı kapatabilirsiniz. Ayrıca adayı evleri gibi benimsemiş iki tane maymuna da selam vermeyi unutmayın. Macera yaşamak isteyenlere ev sahibi Francine tarafından timsah safarisi imkanı veriliyor. Bu şirin mi şirin bungalovlarda en az 3 gün kalıyorsunuz. Geceliği ise 160 dolar.

Vesterøy, Østfold, Norveç

airbnbden-kiralanabilecek-muhtesem-adalar3

Hvaler takımadalarının içinde bulunan bu kulübenin içinde ne kadar tuhaf olsa da 2 yatak odası bulunuyor. Norveç’in yıl boyu en çok güneş alan yerinin bu ada olduğu iddia ediliyor. Bot ile diğer komşu adaları da ziyaret edebiliyorsunuz. İsterseniz akşam yemeğiniz için balık tutabiliyorsunuz. Kayalık kıyısından denize girebilir, gün batımında ateş yakıp tatilin tadını çıkarabilirsiniz. İskandinav çekiciliğine sahip bu adada kalmak isterseniz geceliği 120 dolar.

Port Vila, Vanuatu

Airbnb'den kiralanabilecek muhteşem adalar4

Güney Pasifikte bulunan 90 dönümlük bu adada mercan kayalıklarının yanından dalış yapabilir, denize girebilir, deniz kaplumbağalarını izleyebilirsiniz. 6 yatak odasına sahip adada en fazla 12 kişi kalabiliyor. Her şeyin ayağınıza geldiği, değişik eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz bu cennet adanın geceliği 1200 dolar.

El Nido, Filipinler

airbnbden-kiralanabilecek-muhtesem-adalar5

Bu küçük ada bembeyaz kumlarıyla, hindistan cevizi ağaçlarıyla misafirlerini bekliyor. Ayrıca içinde yürüyüş yapabileceğiniz bir yağmur ormanı da var! Sahilde rahatlatıcı bir masajın keyfini çıkarabilir ya da güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Adanın içinde iki katlı 10 kişi kapasiteli bir ev bulunuyor. Burada kalmak isterseniz geceliği 381 dolar.

Ilha Grande, Brezilya

airbnbden-kiralanabilecek-muhtesem-adalar6

Burası aslında iki adadan oluşuyor. Birbirlerine ahşap köprüyle geçiş yapılabiliyor. Büyük olan adada İtalyan tarzı döşenmiş 4 odalı bir ev bulunuyor. Küçük ada ise 2 odalı bir eve sahip.  Rio de Jenerio’ya iki saat uzaklıkta bulunan adada isterseniz tekneyle dolaşabilir, kanoya binebilir, ormanın içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Geceliği 971 dolar.

Cavinti, Filipinler

Airbnb'den kiralanabilecek muhteşem adalar7

Lumot gölü üzerinde bulunan bu ada tek odalı bir bungalova sahip. Eğer lüks isteyenlerdenseniz buraya gelmenizi önermeyiz. Ama dinginlik arıyorsanız elektriğin jenaratörlerle sağlandığı, internet olmayan sessiz sakin olan bu ada tam sizlik. Geceliği ise 63 dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.