Akşam Size Konsere Geliyoruz: Sofar Sounds İstanbul

Londra, Sidney, Tokyo, Paris, Berlin, Atina ve İstanbul gibi yaklaşık 155 şehirde, bir evin oturma odasından dışarıya çatal-bıçak sesinden daha fazlası taşıyor.Müzik sesi.

Az bilinen farklı gruplar veya sanatçılar şarkılarını, yan yana oturan küçük ama samimi bir gruba söylüyor. Hatta bazıları için bu ilk konserleri oluyor. Seçilen ev ve gelen isimler gizli. Konserden bir iki gün önce davetlilere bilgileri yolluyorlar. Onlar bize güveniyor, biz de onlara.  Ve sonrasında bir oturma odasında müzik, Bomonti, gülen insanlar ve bazen kurabiyeler oluyor. Geçen konserlerin birinde gelen konuklardan biri, ev sahibine teşekkür için kurabiye yapıp getirmiş. Yani böyle güzellikler doğuran bir oluşum var karşımızda.

sofar-etkinlik

Sofar.

Tam adı  ‘Song From A Room’ olan bu oluşuma katılmak için tek yapmanız gereken, internet sitelerinde bulunan formu doldurup cevap beklemek. Şanslıysanız gelen mesajla açıklanan evde, farklı ve harika bir akşam sizi bekliyor olacak. İtiraf etmeliyim ki ben bu şanslılardan biriydim. Geçen yıl mart ayında, Karaköy’de bir evde oturup çiçeklendim. Üzerime su olarak; Yok Öyle Kararlı Şeyler, Görkem Han Jr. ve Seha Can döküldü. Bir isim hariç diğerleri yeni tattı ve çok lezzetliydi.

sofar-sound

Evden çıktığımda Karaköy’ün sokaklarında huzurlu dolaşırken bu oluşumu daha fazla insanla paylaşmamalıyım bana kalsın dedim. Evet, biraz bencillik… Ama bugün işte karşınızda bunu yıkıyorum:  Sofar’ın çekici dünyasına adım atın. Olur da şansınız size gülmez de katılım için davet gelmezse korkmayın, Sofar videoları size gülüyor. Yazının sonunda bu videolardan birkaçını buraya bırakıyorum, siz de gülün.

Videolardan önce, bir Sofar keşfi olan ve daha önce sitemizde yayınlamış ‘Kalben’ röportajının linkini de sizlerle paylaşmak isterim: https://sanatkaravani.com/kalben-gonulden-geldigi-gibi/

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.