Altın Koza Film Festivali’nde Bu Yıl ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması’ Düzenlenecek!

Bu yıl 24’üncü kez gerçekleştirilecek Uluslararası Adana Film Festivali’nde genç sinemaseverlere yönelik yeni bir adım atılıyor. Altın Koza Ödülleri’nin verileceği 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde bu yıl ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması’ düzenlenecek.

Çocukların sinemayla erken yaşta tanışmasını amaçlayan yarışmayla çocuklar, farklı kültürlerden film izleme şansı bulacak. Bu sayede vizyonu gelişmiş ve sinemasever bir nesil oluşturma yolunda da önemli bir adım atılmış olacak.

Koordinatörlüğünü Nursen Çetin Köreken ve Ümit Köreken’in üstleneceği ‘Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Yarışması’nın jüri koltuğunda da çocuklar oturacak. Çocuklar, jüri olmadan önce eğitim alacak. 15 filmin rekabet edeceği yarışmada 5 filmden oluşan özel gösterim bölümü de sinemaseverlerle buluşacak.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise yarışma hakkında, ”Çocuk ve gençlerin sinema sanatıyla ilgili vizyonlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Çocuk ve gençlerin yeni filmlerle tanışması, hem kendilerini daha iyi tanıyabilmeleri hem de dünya algılarının farklılaşması ve renklenmesi adına çok önemli. Çocukların küçük yaştan itibaren farklı kültürlere ait filmleri izlemeleri, onların değişik yaşamları ve kültürleri algılamaları için iyi bir fırsat.” açıklamasında bulundu.

24. Uluslararası Adana Film Festivali 11-17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Manşet görseli: Ümit Köreken’in yönetmenliğini üstlendiği Mavi Bisiklet filminden

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İSTANBUL’UN İKİNCİ TEPESİ VE NURUOSMANİYE CAMİİ

İstanbul’un ikinci tepesi Nuruosmaniye Camii’nin bulunduğu tepedir. İkinci tepede çok fazla mimari yapı bulunur. Fatih Sultan Mehmet zamanında inşa edilen...

Kapat