Amerika Yolculuğuna ‘Maddie’ Eşlik Ediyor

Bu fotoğrafa en az bizim kadar aşina olduğunuzu biliyoruz. Bu küçük dostumuzun adı Maddie. Kendisi sevimli bir köpek olmanın yanı sıra, ‘Maddie’li Şeyler’ ünüyle hepimizin –özellikle- seyahat severlerin merakla takip edeceği bir projeye dahil.

Maddie on Things’ projesinde Maddie, sahibi Theron Humphrey ile Amerika’nın her bir noktasını ziyaret ediyor ve yeni arkadaşlar edinmenin keyfini çıkarıyor. Maddie’yi aslında bu kadar özel yapan şey, zor şartlar altındaki yaşamından kurtarıldıktan sonra her şeye rahatlıkla uyum sağlayabilmesi. Bu özelliğini birazdan derlediğimiz ‘Maddie on Things’ albümünde fark edeceksiniz. Fakat tüm bunlar bir yana dursun, Maddie eşyalar üzerindeki denge kurma özelliğiyle bile bir üne sahip olabilir!

Bu seriyi oluşturmaktaki asıl amacı Amerika’yı karış karış gezip, insanların hayatlarını hikayeleştirmek olan fotoğrafçı Humphrey, en sadık dostuyla çıktığı yolculuktan kısa bir süre sonra köpeğinin denge özelliğini fark ediyor ve bu noktadan sonra odak noktası, Maddie ve kendi maceraları oluyor.

maddie-on-things-1

Humphrey projesinin amacını blogunda şu sözlerle açıklıyor: “Yol boyunca, motosiklet seven kadınların eşsiz hikayelerini fotoğraflamak için fırsat arıyordum. Bu proje eğlenmek için… Eyaletler arası lokasyonlardan kaçınacağız ve haritadaki daha küçük noktalara ‘merhaba’ diyeceğiz.”

Hayatının kötü bir döneminde karşılaştığı Maddie, fotoğrafçı için bir dönüm noktası olmuşa benziyor çünkü sadık dostu hakkında şu sözleri söylüyor:

maddie-on-things-3

“Maddie bana her günü kutlamayı, sıradan olan şeylerin hayatınızı nasıl tanımladığını öğretti.”

maddie-on-things-4

“Hiç bir zaman kötü bir modda uyanmaz. Hayatta olduğu için minnettarım, onunla ilgili özel bir şeyler var.”

maddie-on-things-5

“Çok sabırlı. Dünyayı benim hiç bir zaman anlayamayacağım bir şekilde yaşıyor fakat yine de birbirimizle uyumluyuz.”

maddie-on-things-6

Maddie ve Theron Humphrey’in Amerika macerasını takip etmek istersiniz diye instagram adresini de şuraya koyduk: thiswildidea

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.