Amy Winehouse Belgeselinden İlk Fragman

Asif Kapadia’nın çektiği Amy Winehouse belgeselinin merakla beklenen teaserı görücüye çıktı. Teaser, başarılı şarkıcının çocukluğuna dair ve müziğe olan bağlılığı ile videolar ilgili içeriyor. 3 Temmuz 2015’te ülkesi İngiltere’de vizyona girecek. Amy’nin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.

amy winehouse
Focus Features International Şirketi, belgeselin, 23 Temmuz 2011’de henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden ölen Grammy ödüllü genç sanatçının yaşamını daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış arşiv görüntüleri kullanarak anlatacağını açıkladı.
Winehouse’un ailesi, daha önce de birçok belgesel teklifi aldıklarını ancak yönetmen Kapadia ile yapımcı James Gay-Rees’in Amy’nin öyküsüne son derece duyarlı ve dürüst bir biçimde yaklaştığını söyledi.

27 yaşında hayata veda eden ve arkasında Grammy dahil pek çok ödül ile birlikte hazin bir yaşam öyküsü bırakan Amy Winehouse’un yaşamını konu eden  “AMY” ilk kez Cannes’da gösterilecek.Ölümünden sonra çekilen belgesel ile biraz da olsa bu eşsiz sanatçıyı anma fırsatımız olacak.

Kaynak: milliyet.com.tr

Nazlıcan Yazıcı

Hacettepe Üniversitesi sanat tarihi öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Clemens Habicht ‘ in 1000 Rengi Bir Araya Getirerek Oluşturduğu Yapboz

CMYK renk dizisinin renklerinden oluşan bu 1000 parçalık yapboz, hepsi birbirinden farklı 1000 renk içeriyor ve insanı çıldırtıyor. Yapbozun yaratıcısı...

Kapat