Andy Serkis “Hobbit” Okuma Maratonuna Bugün Başlıyor

Yüzüklerin Efendisi filminde Gollum karakterini canlandıran İngiliz oyuncu Andy Serkis, salgın nedeniyle yardım toplanması için bir etkinliğe imza atacak.

Oyuncunun, J. R. R. Tolkien’in 1937 tarihli kitabı The Hobbit‘i ara vermeden baştan sona canlı okumasından elde edilecek gelir, NHS Charities Together ve Best Beginnings vakıfları arasında paylaşılacak. Yaklaşık 12 saat sürmesi beklenen yayının detaylarına, Serkis’in “Hobbitathon Covid-19 GoFundMe Page” sayfasından erişilecek. Yayınla 100 bin pounddan fazla yardım toplanması hedefleniyor.

Serkis, yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma yasağında birçoğumuz tecrit halinde mücadele veriyoruz. Bu zor zamanlarda, sizi bugüne kadar yazılmış en muhteşem fantastik maceralardan birine götürmek istiyorum. Şu anda en çok yardıma ihtiyaç duyanlar için olağanüstü işler yapan iki harika vakfa yardım toplamak amacıyla Orta Dünya’da oturarak geçecek 12 saatlik maraton” ifadesini kullandı.

Sanatçının, canlı yayını bugün saat 12.00’de başlayacak. Yayının linki bu sabah yardım kampanyasının GoFundMe sayfasından paylaşılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.