Angelina Jolie Bu Kez Yönetmen Koltuğunda!

Angelina Jolie’yi hangi sıfatı ile tanıtmaya başlasak? Yönetmen, senarist, iyi niyet elçisi ve daha birçoğu… Hayat arkadaşı Brad Pitt ile şu sıralar yoğun bir dönemden geçtiklerini söylemek pek yanlış olmaz sanırım. Beraber yeniden iki film ile beyaz perdeye hazırlanıyorlar.

Başarılı bir sinema oyuncusunu yönetmen koltuğunda görmek her zaman heyecan vericidir.  Zaten Angelina Jolie 2014 yılında çektiği “Unbroken” adlı film ile bize bu işin de altından kalkabileceğini göstermişti. Ancak “Unbroken” adlı filmin senaryosunda Coen kardeşleri görmüştük. Bu filmin ise senaristliğinden yapımcılığına hatta başrolüne kadar pek çok sıfatını Angelina Jolie üstlendi. Filmin adını ise “By The Sea” olarak belirledi. Diğer bir başrol oyuncusu ise Brad Pitt. “Mr. And Miss Smith” filmi ile başlayan bu birliktelik kaldığı yerden devam ediyor. Bu film, sadece bu ikiliyi tekrar bir arada görmek için bile izlenebilir!

by-the-sea-1

1970’li yıllarda geçen film, evlilikleri sonlamak üzere olan bir çiftin etrafında dönüyor. Angelina Jolie eski bir dansçıyı, Brad Pitt ise bir yazarı canlandırıyor. Bu çift, diğer çiftlerle zaman geçirdikçe kendi evliliklerindeki çözülmemiş sorunların gün yüzüne çıktığını görüp bu aşkı kurtarmak adına bir Avrupa seyahatine çıkıyorlar. Küçük bir kasabaya geldiklerinde ise yeniden yakınlaşmalarına ve oradaki yaşantılarına odaklanılıyor.

Filmin büyük bir kısmı Malta’da çekilmiş. Ayrıca filmde Mélanie Laurent, Melvil Poupaud, Niels Arestrup gibi isimler de rol alıyor. 13 Kasım’da Amerika’da vizyona girecek olan film ülkemizde 20 Kasım’da gösterimde olacak.

by-the-sea

Adı ‘Africa’ olarak duyurulan diğer bir projeye bakacak olursak; yine yönetmen koltuğunda Angelina Jolie’yi, başrolde de Brad Pitt’i görüyoruz. Pitt, senaryosunu Oscar’lı Eric Roth’un yazdığı dram türündeki filmde; ünlü arkeolog Richard Leakey’yi canlandıracak. Ancak filmin henüz yayın tarihi açıklanmadı.

Şimdiden iyi seyirler.

İşte “By The Sea” filminin fragmanı:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.