Armaggan Art & Desing Gallery

Galerimizin kuruluş çalışmaları 2011 yılında ARMAGGAN çatısı altında hayat buldu. Galerimiz Tarihi Yarımada’da yer alan Nuruosmaniye Caddesi üzerinde yer alıyor. ARMAGGAN Sanat ve Tasarım Galerisi, Tarihi Yarımada’nın yegane sanat ve tasarım galerisi olarak yıllar içerisinde içinde bulunduğu bölgeye farklı bir doku ve bakış açısı da kazandırmıştır. Bu topraklarda yetişen ve üreten genç sanatçı ve yetenekleri ARMAGGAN sanat ve tasarım platform altında buluşturarak Türkiye ve dünyada tanıtmayı hedefleyen galerimizin “Bir” isimli ilk karma resim sergisi Ocak 2012 tarihinde açıldı. Galeri olarak içinde yer aldığımız ARMAGGAN  markası gibi Türk sanatını dünyaya tanıtmak misyonu ile yola çıktık. Özellikle genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemeyi misyon edinerek; onlara bir sanat platformu yaratıp özgürce düşüncelerini aktarabilecekleri, deneyimi merkeze alan sergilerle kendilerini ifade edebilecekleri projeler üretmeyi de hedeflerimiz arasına koyduk. Pek çok önemli etkinliğe imza attık, bunlardan ilk aklıma gelen Chicago’da katıldığımız SOFA Art+Design Fair’dır. Burada 3 yıl boyunca sanatçılarımız yabancı koleksiyoner, kürator ve müze direktörü ile tanıştırma fırsatı edindik. Yine Amerika’da tasarımcı ve sanatçıları buluşturan New York Bene Rialto’da 2014 yıl sonunda İstanbul Breeze isimli keyifli bir sergi ile temsil ettiğimiz sanatçılarımızın eserlerini sergiledik. Türkiye’de Zorlu Residence kulelerinin 3’ünün girişine, Emre Arolat’tan aldığımız brif ile özel olarak hazırlanan eserlerimiz de bizim için ayrı bir yer taşır. Projede yer alan, Canan Ustaoğlu, Güneş Ozmen ve Ali İbrahim Ocal ile yapılan 3 özel çalışma sanatçılarımız için de önemli bir deneyim yarattı. Gelecekte de Sanat 7/24 mottomuzdan yola çıkarak sanatı hayata yaymak, daha fazla insanla buluşturmak üzere farklı projelere imza atacağız. 2016 yılını 7/24 mottomuzu pekiştirerek #sanatburada söylemi ile karşılıyoruz. Sene başından itibaren gerçekleştirdiğimiz özel davetlerle girdiğimiz bu yılı galerimizin ve eserlerinin mevcut sergilerimize ek olarak hayatın içinde hayat bulduğu platformlarla sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyoruz.

Burada esas itici güç ARMAGGAN’ın da misyonu olan bu topraklardan ortaya çıkan değerlerimize sahip çıkmak. ARMAGGAN Sanat ve Tassarım Galerisi olarak odağımız sanat ve tasarım. Sanatçılarımızın enerjisi ve yaratıcılıkları her zaman ön plandadır. Sanata daima buyuk destek veren Ayaslı ailesinin sonsuz destekleri galerimizin vizyonunu geliştiren temel taşlardan bir tanesidir.

ADRES: Nuruosmaniye Caddesi, No:65  34120 Nuruosmaniye – İstanbul / TÜRKİYE

armaggan galeri0

armaggan galeri.1

armaggan galeri.6

armaggan galeri.7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Yılmaz Erdoğan’ın Yeni Filmi “Ekşi Elmalar”ın Fragmanı Yayınlandı!

Yılmaz Erdoğan yeni filmi Ekşi Elmalar ile beyaz perdeye geri dönüyor! Senaryosunu Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği film, Türkiye'nin 30 yıllık yakın...

Kapat