Aşk, Dünya’nın En Kusursuz Sanatı: Le Baiser / Öpücük

“Bu dünyadaki tek gerçek dil öpüşmedir.” – Alfred de Musset

Le Baiser yani Türkçe ifadesiyle “öpücük”, Musset’nin de dediği gibi insanoğluna ait tek gerçek dil öpüşmek…

Aşkın ve romantizmin başkenti Paris, Julien Nonnon’un evrensel dil dediği “öpücükle” bir araya geliyor. Kendini fotoğraf zanaatçısı olarak tanımlayan Julien, havyalarla yürüttüğü bir çalışmasının benzerini bu kez aşk kokan Paris ve ona hayat veren çiftlerle gerçekleştiriyor. Ekim ayından bu yana Paris’in binaları, sokakları ve ünlü yapıları birbirinden farklı çiftlerin öpüşme videoları ile donatılmış. “Öpüşmek sınırları ve kültürel farklılıkları ortadan kaldırır. Bana göre öpüşmek bir direniştir.” sözlerini projesine çıkış noktası belirleyen sanatçı, hümanist ve barışçıl bir bakış açısıyla insanları ve aşklarını özgürleştirmeyi amaçlıyor bu projesinde.

Sosyal bir platform üzerinden verdiği casting(oyuncu seçme) ilanı ile projesine başlayan sanatçı, stüdyosuna gelen çiftlerin öpüşme videolarını filme aldıktan sonra, Paris’in en göz alıcı noktalarına çiftlerin bu videolarını yansıtmış. Cinsel yönelimleri özgürleştirmek isteyen Julien, hiçbir köken, dil ve din ayrımı yapmaksızın tüm çiftleri bütünleyici bir bakış açısıyla projesinde buluşturmuş.

Dünya’nın önemli başkentlerinde çalışmalara imza atan Julien Nonnon bir sonraki çalışmasını dünyanın en büyük metropollerinden birinde yani New York’ta gerçekleştirmek istediğini ifade ediyor. Sanatçının aşkı ve özgürlüğü yansıtan Le Baiser projesinin eşsiz manzaralarıyla sizi baş başa bırakıyoruz!

Le Baiser projesinin videosu için https://vimeo.com/187818873 linkini de ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.