‘Atatürk: Türklerin Babası’ Belgeseli 47 Yıl sonra İlk Kez Yayınlandı!

Türkiye’nin 60 yıllık televizyon arşivlerini seyirciyle buluşturma kararı alan BBC Türkçe, ‘BBC Arşivlerinde Türkiye’ adlı program dahilinde ilk video olarak 1970 yılında hazırlanan ‘Atatürk: Türklerin Babası’ belgeselini izleyiciyle buluşturdu.

1950-2000 yılları arası haber, program ve belgesellere yer verecek olan BBC Arşivlerinde Türkiye’, tarihteki olayların yanı sıra kültürel içerikler de barındıracak. Çoğu İstanbul’dan olmak üzere 50, 60, 70 ve 80’li yılların farklı kentlerinden fotoğraflar paylaşılacak.

‘Atatürk: Türklerin Babası’ belgeselinde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Türkiye’sinin ilk yıllarındaki gelişmelere paralel olarak anlatılıyor. Michael Adams tarafından hazırlanan belgeselde çeşitli isimlerle röportajlar da yer alıyor.

BBC’nin Türkiye tarihinde haberleştirdiği önemli konuların paylaşılacağı programa BBC Türkçe’nin internet sitesindeki, ‘BBC Arşivlerinde Türkiye’ sayfasından ve BBC Türkçe’nin YouTube kanalından ulaşılabilir.

‘Atatürk: Türklerin Babası’ belgeselini izlemek için tıklayınız.

Saygıyla Anıyoruz…

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.