Avicii’nin Anısına Son Albümü “Tim” Yayınlandı

İsveçli DJ Avicii ya da gerçek adıyla Tim Bergling, 20 Nisan 2018’de intihar ederek hayatına son vermişti. Avicii’nin ölümü dünya üzerinde büyük yankı uyandırmış ve büyük üzüntüyle karşılanmıştı.

Avicii, 2013 yılında yayımladığı “Wake Me Up” şarkısı ile Amerika’nın Billboard listesinde 26 hafta boyunca birinci kalmış, Spotify’da en uzun süre çalınan şarkı olmuştu. Şarkı, Youtube’da da 1 milyarı aşmış, büyük beğeni toplamıştı. Başarısının tadına varamayan Avicii’ye, 2014’te aşırı alkol nedeniyle akut pankreatit tanısı konmuştu. Psikolojik sorunlar da yaşayan Avicii’nin ölüm haberi ise 2018’de gelmişti.

Ölümünün üzerine, müzik kariyeri boyunca beraber çalıştığı yapımcı ve sanatçı arkadaşları; Aloe Blacc, Vincent Pontare, Salem Al Fakir ve Joe Janiak, ailesinin de izni ile onun anısına son albümünün tamamlanmasına karar verdiler.

“Tim” adını verdikleri albüm için; Coldplay’in solisti Chris Martin, Imagine Dragons, Arizona ve Noonie Bao vokalleriyle 12 adet şarkı hazırlandı ve birkaç gün önce albüm müzik platformlarında yerini aldı.

İşte Avicii’nin anısına yapılan albüm “Tim”in şarkı listesi:

Albüm kapağı:

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.