Banksy’nin 2020’ye Selamı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından İngiltere sokaklarında yeni yıl için yaptığı graffiti çalışmasını kısa bir video ile takipçileriyle paylaşan ünlü sanatçı Banksy, işlediği konu ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Başarılı sanatçı, daha önceki çalışmalarında da olduğu gibi yine toplumsal bir konuyu ele aldı. Son günlerde İngiltere gündemi genel seçimlerle meşgulken, seçime hazırlanan partilerinde toplumsal sorunları görmezden geldiği iddiası sıkça gündeme geliyor. Ülke genelindeki en önemli sorun ise evsiz insanların barınma sorunu.

2019 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde ise sanatçı son çalışması ile evsizlik sorununa dikkat çekerek yeni yılı selamlıyor. İnstagram hesabında yayınladığı kısa videoda, evsiz bir adamın bankta uyumaya hazırlanışını bizlere gösteriyor. Video sonunda yeni yıl temasıyla duvarda ren geyiklerinden oluşan graffiti çalışmasıyla, adamın yattığı bankın geyikler tarafından çekildiği izlenimini veriyor.

Sanatçı alışmasını İnstagram hesabından şu cümleler ile paylaştı; “Tanrı Birmingham’ı kutsasın. 20 dakika içerisinde Ryan’ı bankta uzanırken filme aldık ve ona sıcak bir kahve, iki çikolata barı ve bir çakmak verdik. Ama o hiçbir şey istememişti.”

Verdiği mesaj ile oldukça etkileyici bir çalışma yapan sanatçı, göz ardı edilen evsizlik gibi toplumsal bir soruna ışık tutarak herkesi bu insanlara yardım etmeye çağırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.