Barack Obama 21 Ünlü Sanatçıya ‘Özgürlük Madalyası’ Ödülü Verecek!

Robert De Niro gibi ünlü sanatçıların olduğu 21 kişiye Barack Obama tarafından, ülkede verilen en yüksek onur olarak görülen ‘Başkanlık Özgürlük Madalyası’ verilecek.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre, madalyaya layık görülen isimler 22 Kasım Salı günü yapılacak törenle ödüllerine kavuşacak. Barack Obama tarafından ödüle layık görülen isimlerin belirtildiği açıklamada  “Bilim insanlarından hayırseverlere, sporculardan sanatçılara bu 21 kişi Amerika’yı ileriye taşıdı ve dünyadaki milyonlarca insana ilham verdi” ifadesi yer aldı.

Ödüllerini Obama’nın elinden alacak isimler ise şöyle:

Spor: Kerim Abdül Cabbar ve Michael Jordan

Sanat: Vin Scully, Robert De Niro, Tom Hanks, Ellen DeGeneres, Robert Redford, Diana Ross, Cicely Tyson, Lorne Michaels, Bruce Springsteen, Frank Gehry ve Maya

Bilim: Richard Garwin, Bill Gates ve eşi Melinda Gates, Margaret H. Hamilton, Amiral Grace Hopper, Elouise Cobell, Newt Minow ve Miami Eduardo Padron

robert-de-niro

ellen-de-generes

BERLIN, GERMANY - NOVEMBER 14: Bill Gates, co-founder of the Bill & Melinda Gates Foundation and former head of Microsoft, visits the German federal chancellery on November 14, 2013 in Berlin, Germany. Gates was expected to discuss how Germany's government could work with his foundation to meet many of the Millennium Development Goals by 2015, when the country assumes presidency of the G8. (Photo by Michael Gottschalk/Photothek via Getty Images)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.