BARIŞ İÇİN MÜZİK!

“Barış, her şeyi hazmeden mutluluktur.”

Victor Hugo

baris-icin-muzik (2)

Barış uğruna adanmış bir sanat, bu yolda yürüyen yeni dünya nesli; barış için müzik içinde bulunduğumuz 2015 yılında 10. Senesini kutluyor!

2005 yılında Mehmet Selim Baki tarafından başlatılan bu oluşum; günümüzde artık uluslararası düzeyde tanınan, etkinliklerde performanslarını sergileyen bir orkestra olmuş durumda. Şu an vakıf olarak çalışan topluluğun temel amacı, çocuklara karşılıksız müzik eğitimi vermek. Tek bir hedefleri var, o da barışın sesini müzik ile duyurmak.

baris-icin-muzik (1)

2009 yılında uluslararası Deutche Bank Urban Age Award ödülünü alan vakfın sanat yönetmenliğini Sascha Goetzel üstlenmiş durumda. Vakıf, Eskişehir Tepebaşı Çocuk Orkestrası ile de ortak çalışmalar içine girmiş ve onların gelişmeleri için de yaklaşık bir yıldır desteklerini sürdürüyorlar.

baris-icin-muzik (3)

Barış İçin Müzik’in 10. yılına özel bir konser düzenleniyor. Konserden elde edilecek gelirin tamamı Barış İçin Müzik Vakfına bağışlanacak. Konserde 7-12 yaş Vivaldi orkestrası, 10-18 yaş Mozart orkestrası, 14-19 yaş Beethoven orkestrası ve ayrıca konuk olarak da Eskişehir Tepebaşı Çocuk Orkestrası sahne alacak. 300 çocuğun buluşacağı bu konserde Sascha Goetzel, Samuel Matus, Özmen Genç, Nihan Türkyılmaz, Ebru Kara gibi isimlerde şef olarak sahnede olacaklar.

baris-icin-muzik (1)

Bu vakıf için daha fazla bilgi edinmek isteyenler için, vakfın web sitesi http://www.barisicinmuzik.org

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.