‘Batı Yakasının Hikayesi’ Müzikali İstanbul’a Geliyor!

William Shakespeare’in Romeo ve Juliet eserinin modern bir uyarlaması olarak anılan ‘West Side Story(Batı Yakasının Hikayesi)’ İstanbul’a geliyor.

İlk sahnelenmeye başladığı 1957 yılında ABD’de 732, İngiltere turnesinde 1039 performans sergilendi. Dünyanın dört bir yanına yayılan popülaritesiyle Broadway’e damgasını vuran yapım, 1961 yılında beyaz perdeye uyarlandı. Jerome Robbins ve Robert Wise’ın yönettiği film; ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerinin de bulunduğu 10 dalda Oscar Ödülü kazandı.

1950’lerin sonlarında New York sokaklarında yaşayan gençlerin romantik ve dramatik hikayesinin anlatıldığı müzikal, 1-18 Mart 2017 tarihleri arasıda Zorlu PSM’de izleyicilerini bekliyor olacak.

Dancers perform during a dress rehearsal for the musical West Side Story at the German Oper (Deutsche Oper) which premieres in Berlin, Germany, on June 26, 2012. The West Side Story is an American musical and was inspired by William Shakespeare's play Romeo and Juliet. AFP PHOTO / CARSTEN KOALLCARSTEN KOALL/AFP/GettyImages ORG XMIT: -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.